Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Zbiórka Caritas Polska dla poszkodowanych w zamach...

Zbiórka Caritas Polska dla poszkodowanych w zamachach na Sri Lance

W Niedzielę Wielkanocną, 21 kwietnia, doszło do serii wybuchów bombowych na Sri Lance. Celem zamachów terrorystycznych były między innymi kościoły, w których zgromadzeni wierni obchodzili święto Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Caritas Polska nie pozostaje obojętna na krzywdę społeczności dotkniętej tymi tragicznymi wydarzeniami i planuje włączyć się w pomoc na miejscu.

„Chrześcijanie stanowią zaledwie 7% populacji Sri Lanki, tym bardziej nasze myśli są skierowane w ich stronę, aby mogli…

Opublikowany przez Caritas Polska Wtorek, 23 kwietnia 2019

 

Caritas Polska jest w stałym kontakcie z Caritas Sri Lanka, która ogłosiła pełną mobilizację w związku z tymi tragicznymi wydarzeniami. Pracownicy organizacji na bieżąco analizują sytuację i planują podjęcie niezbędnych działań. W pracę zaangażowane są trzy parafie, w których doszło do niedzielnych ataków oraz doświadczeni partnerzy lokalni.

“Chrześcijanie stanowią zaledwie 7% populacji Sri Lanki, tym bardziej nasze myśli są skierowane w ich stronę, aby mogli przeżyć ten trudny czas i wzmocnić wspólnotę chrześcijańską w tym rejonie” – powiedział Ks. Marcin Iżycki, Dyrektor Caritas Polska. Dyrektor pozostaje w stałym kontakcie z ks. Mahendra Gunatilleke, Dyrektorem Caritas Sri Lanka, aby na bieżąco koordynować działania pomocowe.

Został uruchomiony specjalny numer SMS 72052 o treści SRILANKA (koszt 2,46 zł z VAT). Można również wspierać poszkodowanych poprzez wpłaty na konto o numerze 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem SRILANKA.

Według oficjalnych informacji w wyniku eksplozji w zamachach zginęło 310 osób, a ponad 500 zostało rannych, te liczby rosną jednak z każdym dniem. Rząd kraju potwierdził, że przynajmniej sześć z ośmiu przeprowadzonych ataków było wynikiem działań zamachowców samobójców. Wydarzenia z Niedzieli Wielkanocnej zostały uznane za najpoważniejsze ataki w kraju od zakończenia wojny domowej w 2009 roku, a wtorek 23 kwietnia został ogłoszony na Sri Lance dniem żałoby narodowej.

Odbyły się już pierwsze spotkania mające na celu rozpoczęcie programu wsparcia dla ofiar, w których uczestniczyli przedstawiciele lokalnej Caritas, arcybiskup Kolombo, będącej stolicą Sri Lanki oraz księża reprezentujący parafie, które ucierpiały w wyniku zamachów bombowych. 

Za —> Biuro Prasowe Caritas Polska/episkopat.pl: Zbiórka Caritas Polska dla poszkodowanych w atakach na Sri Lance