Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Zaproszenie kard. Kazimierza Nycza na obchody Świę...

Zaproszenie kard. Kazimierza Nycza na obchody Święta Niepodległości 11 listopada

Metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz wystosował zaproszenie na obchody Święta Niepodległości 11 listopada w Świątyni Opatrzności Bożej, gdzie w niedzielę 11 listopada 2018 r. odbędą się liczne uroczystości. Kardynał zaprasza także do zapalenia w domach w niedzielę o godz. 19.18 miniatur Świecy Niepodległości.

Publikujemy tekst zaproszenia.


Umiłowani Diecezjanie!

Zapraszam Was w niedzielę, 11 listopada, do Świątyni Opatrzności Bożej na uroczystości związane z obchodami Święta Niepodległości.

O godzinie 9.00, w obecności najwyższych władz państwowych, zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta, podczas której będziemy dziękować Opatrzności Bożej za wolną i niepodległą Ojczyznę oraz zawierzać Bogu losy Polski i całego narodu.

O godz. 17.00 odbędzie się okolicznościowy koncert, a po nim wspólne śpiewanie pieśni religijnych i patriotycznych. Świętowanie zakończy odmówienie Aktu Dziękczynienia Polski za dar wolności.

Podniosły charakter tych uroczystości podkreśli także historyczna Świeca Niepodległości, zapalona tego dnia w Świątyni oraz jej miniatura zapalona w naszych domach o godz. 19.18 na pamiątkę roku odrodzenia Polski po 123 latach niewoli.

Wszystkim udzielam pasterskiego błogosławieństwa, jednocześnie prosząc o nieustanną modlitwę w intencji Ojczyzny.

† Kazimierz Kardynał Nycz
Arcybiskup Metropolita Warszawski


Info za —> Archidiecezja Warszawska: Zaproszenie kard. Kazimierza Nycza na 11 listopada