Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

XVIII Pielgrzymka Duszpasterstwa Przedsiębiorców i...

XVIII Pielgrzymka Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców TALENT do Łagiewnik – 5 grudnia 2021

Pracodawcy, freelancerzy, osoby prowadzące mikro, małe, średnie i duże przedsiębiorstwa, a także samozatrudniający się przybędą w niedzielę 5 grudnia 2021 r. do Łagiewnik. Hasłem XVIII Pielgrzymki Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców TALENT do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach są słowa: „Praca z miłości. Rozwój świata, rozwój człowieka”.

Wideo / szczegółowy program Pielgrzymki —> duszpasterstwotalent.pl: XVIII Pielgrzymka Duszpasterstwa Talent


Potrzebujesz modlitwy? Dodaj osobistą > intencję lub wspieraj innych modlitwą i postem!

Wiara mnoży się przez dzielenie! Podziel się > swoim świadectwem – pomóż innym zbliżyć się do Boga!


Pielgrzymka środowiska przedsiębiorców to czas modlitwy przed Jezusem Miłosiernym, kiedy to każdy może rozliczyć się niejako z mijającego roku, który dla wielu był bardzo trudny. O godz.10.30 w Bazylice Bożego Miłosierdzia. Eucharystii będzie przewodniczył bp Jan Zając.

Pielgrzymka przedsiębiorców to także dzień na spotkanie środowiska i wymianę doświadczeń. Dla wielu bardzo cenne będzie zapewne świadectwo warszawskiego restauratora Wojciecha Modesta Amaro. Ta część odbywać się już będzie w Sali konferencyjnej przy Sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach.

– Podczas ogólnopolskiego spotkania środowiska katolickich przedsiębiorców tworzonego przez Duszpasterstwo TALENT spojrzymy na 2021 rok z perspektywy mijających wydarzeń: Roku Świętego Józefa, beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego, autora książki „Duch pracy ludzkiej” oraz 40. rocznicy encykliki św. Jana Pawła II „Laborem exercens o pracy ludzkiej” – mówi ks. Przemysław Król SCJ, moderator duszpasterstwa Talent, które jest organizatorem pielgrzymki.

– Pracę przedsiębiorców chcemy odczytać w kluczu Bożego powołania. Dostrzegamy w niej dar dla świata oraz drogę rozwoju liderów biznesu oraz ich współpracowników. W programie pielgrzymki znajdują się inspirujące prelekcje i wystąpienia przedsiębiorców oraz możliwość spotkania oraz wspólnej modlitwy w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia – dodaje.

W programie znajduje się kilka bardzo ciekawych wykładów, m.in. – ks. dr Jerzy Jastrzębski będzie mówił o tym jak pogodzić modlitwę, pracę i odpoczynek, a dr hab. Aleksander Bańka będzie miał wystąpienie na temat „Synodalność – szansa czy zagrożenia dla Kościoła w Polsce. Głos katolickich przedsiębiorców”. „Jan Paweł II o pracy. 40. rocznica encykliki Laborem exercens” – to temat wykładu dr. hab. Michała Łuczewskiego.

Wydarzenie —> na Facebooku

Spotkanie ma charakter otwarty, ale ze względów organizacyjnych Duszpasterstwo Talent prosi o rejestrację na stronie duszpasterstwotalent.pl. Tam także można znaleźć więcej informacji na temat pielgrzymki.

Info na podstawie—> milosierdzie.pl: Przedsiębiorcy w Łagiewnikach


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem:

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja