Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Wypadek autobusu z polskimi pielgrzymami w Chorwac...

Wypadek autobusu z polskimi pielgrzymami w Chorwacji – Kondolencje i apel o modlitwę Przewodniczącego Episkopatu Polski – 6 sierpnia 2022

– Swoją modlitwą obejmuję wszystkich poszkodowanych, zapewniając o mojej duchowej bliskości i wsparciu – napisał abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, w kondolencjach po wypadku polskiego autokaru w Chorwacji w sobotę 6 sierpnia 2022 r. Zmierzali nim do Medziugorie polscy pielgrzymi z różnych miejsc w kraju. Arcybiskup Gądecki zwrócił się także z prośbą, aby w niedzielę 7 sierpnia, podczas Mszy Świętych, modlić się w intencji wszystkich poszkodowanych oraz ich bliskich.

– W związku z wypadkiem autobusu z polskimi pielgrzymami w Chorwacji proszę, aby w najbliższą niedzielę, podczas Mszy Świętych, modlić się w intencji wszystkich poszkodowanych oraz ich bliskich, prosząc o szybki powrót do zdrowia dla rannych oraz o życie wieczne dla zmarłych” – czytamy na profilach Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski na Twitterze i Facebooku.

Zobacz też —> Modlitwa za ofiary wypadków drogowych

Do tragicznego wypadku doszło w sobotę 6 sierpnia 2022 r. około godziny 5.40, na autostradzie A4 w pobliżu miejscowości Varazdin (między Jarkiem Bisaškim a Podvorecem), na północ od Zagrzebia, stolicy Chorwacji.

Zginęło co najmniej 12 osób, a ponad 30 zostało rannych. Ambasada RP w Zagrzebiu uruchomiła infolinię +385 148 99 414 dla rodzin osób poszkodowanych w wypadku.

Publikujemy pełny tekst kondolencji abpa Stanisława Gądeckiego:


Warszawa, dnia 6 sierpnia 2021 roku

Z wielkim smutkiem przyjąłem informację o tragicznym wypadku polskiego autokaru w Chorwacji.

Swoją modlitwą obejmuję wszystkich poszkodowanych, zapewniając o mojej duchowej bliskości i wsparciu.

Składam wyrazy głębokiego współczucia rodzinom tych osób, które poniosły śmierć, a zmarłych powierzam Bogu.

+Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski


Info na podstawie —> episkopat.pl: Przewodniczący Episkopatu złożył kondolencje po wypadku polskiego autokaru w Chorwacji | Przewodniczący Episkopatu: Proszę, aby w niedzielę, podczas Mszy Świętych, modlić się w intencji poszkodowanych | Stacja7.pl: Tragiczny wypadek polskiego autokaru jadącego do Medziugorie. Nie żyje 12. polskich pielgrzymów | ekai.pl: Wypadek autokaru z polskimi pielgrzymami do Medziugorie


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem:

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja