Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Modlitwa za ofiary wypadków drogowych

Modlitwa za ofiary wypadków drogowych

Polecajmy w naszej modlitwie wszystkich, którzy stali się ofiarami wypadków drogowych, ich bliskich, osoby niosące pomoc poszkodowanym oraz nas samych, kierujących pojazdami i podróżujących.

Zobacz też —> Wypadek autobusu z polskimi pielgrzymami w Chorwacji – Kondolencje i apel o modlitwę Przewodniczącego Episkopatu Polski – 6 sierpnia 2022

W trzecia niedzielę listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. Celem obchodów nie tylko upamiętnienie wszystkich, którzy stracili życie w wypadkach drogowych, ale również pamięć o rodzinach i bliskich ofiar i zwrócenie uwagi na potrzebę poprawy bezpieczeństwa na drogach. MIVA Polska i Krajowe Duszpasterstwo Kierowców zaprasza do pamięci i modlitwy w intencji wszystkich ofiar i poszkodowanych oraz zachęca do troski okazywanej osobom poszkodowanym i ich rodzinom.

Zobacz więcej —> MIVA Polska (2021): Wkrótce Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych

Zobacz też —> Dekalog Kierowcy – MIVA Polska


Potrzebujesz modlitwy? Dodaj osobistą > intencję lub wspieraj innych modlitwą i postem!

Wiara mnoży się przez dzielenie! Podziel się > swoim świadectwem – pomóż innym zbliżyć się do Boga!


Modlitwa za ofiary wypadków drogowych

Wszechmogący i miłosierny Boże, który jesteś naszym Stwórcą i Zbawcą. W Twoich rękach są nasze losy. Ty stale towarzyszysz nam w codziennych zmaganiach, wspierasz i prowadzisz w drodze ku Tobie. Wejrzyj łaskawie na tych, którzy nagle odeszli z tego świata i przyjmij do swego królestwa ofiary wypadków drogowych. Niech ich nagła śmierć stanie się bramą, przez którą wejdą do wspólnoty odkupionych krwią Twego Syna. W swym wielkim miłosierdziu obdarz ich radością wieczną, światłością i pokojem.

Otrzyj, o miłosierny Boże, łzy płaczących po stracie swych bliskich, i umocnij w nich błogosławioną nadzieję, że kiedyś spotkają się znów w Twoim królestwie, by razem wielbić Ciebie. Niech w trudnych chwilach żałoby znajdą pociechę w wierze i naszej miłości. Błogosław, Panie tym, którzy udzielają pomocy ofiarom wypadków drogowych. Umacniaj ich w trudnej i odpowiedzialnej służbie dla bliźnich.

Nas zaś, o Panie, zachowaj „od nagłej i niespodziewanej śmierci” na drogach i spraw, abyśmy zawsze mogli bezpiecznie dotrzeć do celu naszej podróży. Daj nam roztropność, która uchroni nas przed niepotrzebną brawurą i lekkomyślnością. Umocnij w nas ducha życzliwości dla innych uczestników ruchu i gotowości pomagania sobie.

Niech wszystkie drogi prowadzą nas do Ciebie, który jesteś naszą Drogą, Prawdą i życiem, w Jezusie Chrystusie Panu naszym.

Amen.

Autor: ks. Zbigniew Sobolewski

Tekst za —> MIVA Polska: Akcja św. Krzysztof: Materiały Liturgiczno-Duszpasterskie – Akcja św. Krzysztof 2022

Fot. Pixabay.com


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem:

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja