Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

“Wojownicy Maryi” w Sanktuarium Bożego...

“Wojownicy Maryi” w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach – 3 września 2022

Pierwsze Ogólnopolskie Spotkanie Formacyjno – Rodzinne wspólnoty “Wojownicy Maryi” rozpoczęło się w sobotę – 3 września 2022 r. – w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Hasłem spotkania były słowa: “Tajemnica Eucharystii w małżeństwie i rodzinie”. W procesji różańcowej Wojownicy Maryi przeszli do Sanktuarium św. Jana Pawła II, gdzie odbywała się dalsza część spotkania.


Potrzebujesz modlitwy? Dodaj osobistą > intencję lub wspieraj innych modlitwą i postem!

Wiara mnoży się przez dzielenie! Podziel się > swoim świadectwem – pomóż innym zbliżyć się do Boga!


Zobacz fotorelację na Facebooku↓

Wojownicy Maryi, którzy przyjechali do Łagiewnik z całej Polski, spotkali się przy ołtarzu polowym Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Przywitał ich tam ks. Zbigniew Bielas. Rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia przypomniał, że 25 lat temu, kiedy pełnił posługę w Ludźmierzu, przybył tam Jan Paweł II i wraz ze zgromadzonymi ludźmi odmówił różaniec. – Z Ludźmierza Papież przyjechał właśnie do Łagiewnik. I dziś ten różaniec nas łączy – mówił.

Swoje słowo do zebranych skierował także bp Robert Chrząszcz. – Bycie Wojownikiem Maryi to jest łaska Boża – podkreślił i dodał, że Wojownik Maryi powinien upodabniać się do Matki Bożej i uciekać się pod Jej opiekę. – Jako Wojownicy Maryi nie walczymy z ludźmi, ale walczymy o święte życie dla nas i naszych bliskich. Mamy też w tej walce pomagać innym. A Maryja wskazuje nam drogę, którą mamy zdążać do Pana Jezusa – powiedział.

Bp Chrząszcz przypomniał, że jako młody człowiek Karol Wojtyła często wydeptywał łagiewnickie ścieżki, wędrując z pobliskiego Solvayu do Kaplicy Klasztornej Sióstr Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia. – Jan Paweł II jest dla nas wielkim przykładem. On chodził tu zapewne z różańcem w ręku. I dziś w którymś miejscu nasze ścieżki przetną się z jego ścieżkami. My jak On chcemy być cali dla Maryi – mówił.

Biskup pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej podziękował Wojownikom Maryi, że dbają o rozwój duchowy swój i swoich rodzin. – Cieszę się, że mogę dziś tę drogę przejść z Wami z różańcem w ręku – powiedział.

W procesji różańcowej Wojownicy Maryi przeszli do Sanktuarium św. Jana Pawła II, gdzie odbywała się dalsza część spotkania.

Info i foto za —> Małgorzata Pabis – Rzecznik prasowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia: Wojownicy Maryi w Łagiewnikach


Zobacz wideo-impresję z procesji różańcowej:

Wideo —> Wojownicy Maryi Nowy Sącz: Ogólnopolskie Spotkanie Formacyjne Wojowników Maryi – Procesja Różańcowa – Kraków, 03.09.2022


Odwiedź serwis Get Mercy – zobacz mapę sanktuariów Bożego Miłosierdzia, znajdź najbliższe!

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja