Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Światowy Dzień Zespołu Downa – 21 marca 2017...

Światowy Dzień Zespołu Downa – 21 marca 2017

21 marca po raz kolejny obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa (ang. World Down Syndrome Day). Tegoroczne hasło to „Mój głos. Moja społeczność”. Data obchodów 21.03. symbolizuje trzeci chromosom w dwudziestej pierwszej parze, którego obecność stanowi genetyczną przyczynę zespołu Downa.

Co roku 21 marca organizowany jest w wielu krajach (w tym również w Polsce) szereg wydarzeń i imprez mających na celu promowanie prawa osób z zespołem Downa do życia i do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym.

Odwiedź serwis Stowarzyszenia Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa “Bardziej Kochani” —> www.bardziejkochani.pl


20 marca francuska Fundacja Lejeune’a zorganizowała w siedzibie ONZ w Genewie międzynarodową konferencję zatytułowaną: „Świat bez osób z zespołem Downa?” poświęconą tematowi diagnostyki prenatalnej i tego, jak obraca się ona przeciwko osobom z trisomią 21. Od 2016 roku trwa akcja zbierania podpisów pod petycją Stop Discriminating Down (dostępną na stronie stopdiscriminatingdown.com, również w polskiej wersji językowej), której celem jest walka z dyskryminacją prenatalną na podstawie profilu genetycznego dziecka uzyskiwanego w wyniku badań prenatalnych.

Czytaj całość —> www.jedenznas.pl: 21 marca – Światowy Dzień Zespołu Downa

Info za: jedenznas.pl - Serwis informacyjny Fundacji "Jeden Z Nas"

Poznaj historię Mélanie Ségard i jej marzenia: