Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

VII Ogólnopolska Pielgrzymka Czcicieli Bożego Miło...

VII Ogólnopolska Pielgrzymka Czcicieli Bożego Miłosierdzia do Łagiewnik – Zaproszenie i program uroczystości w dniu 23 sierpnia 2020

W niedzielę 23 sierpnia 2020 r. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach już po raz siódmy odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Czcicieli Bożego Miłosierdzia. Hasłem spotkania będą słowa zaczerpnięte z Aktu zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu “Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka”. W czasie Mszy św. w Bazylice sprawowanej o godz. 12.00 pod przewodnictwem metropolity krakowskiego, abpa Marka Jędraszewskiego, zostaną poświęcone Dzwony Nadziei dla kościołów na trzech kontynentach: Katedry Niepokalanego Poczęcia w Manili na Filipinach, Sanktuarium Boga Ojca Przedwiecznego w Trindade w Brazylii i Bazyliki Bożego Miłosierdzia w Krakowie.

Zobacz też —> 23 sierpnia 2020 – Odpust w Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny w Świnicach Warckich

Wideo —> Sanktuarium Bożego Miłosierdzia: Zaproszenie na Pielgrzymkę Czcicieli Bożego Miłosierdzia

Pielgrzymka Czcicieli Bożego Miłosierdzia jest przede wszystkim dziękczynieniem za dar konsekracji Bazyliki Bożego Miłosierdzia, której dokonał św. Jan Paweł II. Ojciec Święty modlił się wtedy, aby ten nowy kościół był zawsze miejscem głoszenia orędzia o miłosiernej miłości Boga; miejscem nawrócenia i pokuty; miejscem sprawowania ofiary eucharystycznej — źródła miłosierdzia; miejscem modlitwy — wytrwałego błagania o miłosierdzie Boże dla nas i całego świata. Pielgrzymka Czcicieli Bożego Miłosierdzia powstała również, aby upamiętnić to wielkie wydarzenie jakim było uroczyste zawierzenie świata Bożemu Miłosierdziu przez Jana Pawła II w dniu 17 sierpnia 2002 r. Codziennie w czasie każdej Mszy św. odprawianej w łagiewnickiej Bazylice po Komunii św. odmawiany jest wspólnie ten akt, zaś od marca 2020 roku, gdy nastał czas pandemii również podczas modlitwy w Godzinie Miłosierdzia.

Zobacz też —> Akt zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu – Św. Jan Paweł II – Łagiewniki, 17 sierpnia 2002

Natomiast od 2014 roku czciciele Bożego Miłosierdzia gromadzą się na łagiewnickim wzgórzu zawsze w niedzielę po 17 sierpnia, aby przypominać znaczenie tego wydarzenia i modlić się, aby orędzie o miłosiernej miłości Boga, które tutaj zostało ogłoszone za pośrednictwem Siostry Faustyny, dotarło do wszystkich mieszkańców ziemi i napełniało ich serca nadzieją.

Jak mówi ks. Zbigniew Bielas, rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, w zaproszeniu na tegoroczną Pielgrzymkę, obecny rok przejdzie do historii jako czas naszego zmagania się z pandemią koronawirusa i naszej modlitwy o Boże Miłosierdzie dla całego świata. – Tegoroczne Święto Miłosierdzia przeżywaliśmy w ograniczonym wymiarze, ale z nadzieją, że tradycyjna sierpniowa pielgrzymka Czcicieli Bożego Miłosierdzia zgromadzi już liczne grono Wiernych. I ufamy, że tak będzie – przypomina ks. Bielas.

Mszy świętej o godz. 12.00 będzie przewodniczył ks. abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski. W czasie tej Mszy świętej zostaną poświęcone symboliczne Dzwony Nadziei wykonane przez firmę Rduch & Felczyński dla kościołów na trzech kontynentach: Katedry w Manili na Filipinach, Bazyliki w Trindade w Brazylii i Bazyliki Bożego Miłosierdzia w Krakowie.

– W ten sposób połączymy się duchowo z Czcicielami Bożego Miłosierdzia na całym świecie, aby umocnić w ich sercach nadzieję, że w „miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście!”. W tym roku szczególne zaproszenie do udziału w pielgrzymce kierujemy do parafii Miłosierdzia Bożego w całej Polsce. Pragniemy, aby to sierpniowe spotkanie gromadziło wielką rodzinę około 250 wspólnot, które noszą to wezwanie. Mamy nadzieję, że przynajmniej przedstawiciele niektórych z nich przybędą do Łagiewnik na wspólną modlitwę – mówi kustosz łagiewnickiego Sanktuarium.

Oglądaj transmisję Mszy św. w Bazylice Bożego Miłosierdzia, 23 sierpnia 2020 o godz. 12.00:

Pozostałe Msze święte w dniu Pielgrzymki Czcicieli Bożego Miłosierdzia sprawowane będą w porządku niedzielnym.

W Bazylice o godz: 9.00, 10.30, 13.30. 15.20 i 18.00 – homilie głosić będzie ks. Wojciech Węgrzyniak.

W kaplicy z łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. Faustyny o godz. 7.00, 8.30 i 19.00.

O godz. 15.00 – Nabożeństwo w Godzinie Miłosierdzia.

Przed Bazyliką będą prezentowane różne dzieła miłosierdzia podejmowane przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

Tradycyjnie podczas Pielgrzymki Czcicieli Bożego Miłosierdzia w auli św. Jana Pawła II wyświetlane są filmy dla rodzin – o godz. 10.00 i 14.00 planowano projekcję filmu „Najświętsze Serce”, a o godz. 12.00 „Czekając na motyle”. Natomiast o godz. 16.30 planowano monodram o Bożym Miłosierdziu „Jezu ufam Tobie”. W związku z zagrożeniem epidemicznym i licznymi zachorowaniami na terenie Małopolski pokazy filmów zostały odwołane… Monodram „Jezu ufam Tobie” zostanie wystawiony o godz. 16:30 w plenerze, przed wejściem do dolnej Bazyliki, jeśli będzie sprzyjająca pogoda…

OgłoszenieW związku z zagrożeniem epidemicznym i licznymi zachorowaniami na terenie Małopolski, odwołujemy pokazy…

Opublikowany przez Sanktuarium Bożego Miłosierdzia Środa, 19 sierpnia 2020

 

Abp Marek Jędraszewski obejmując patronat honorowy nad pielgrzymką napisał: “Ojciec Święty Jan Paweł II Wielki w encyklice „Dives in Misericordia” podkreślał: ‘W żadnym czasie, w żadnym okresie dziejów – a zwłaszcza w okresie tak przełomowym jak nasz – Kościół nie może zapomnieć o modlitwie, która jest wołaniem o miłosierdzia Boga wobec wielorakiego zła, jakie krąży nad ludzkością i jakie jej zagraża’. Niech pielgrzymowanie do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia pozwoli Wszystkim tam podążającym na nowo zaczerpnąć ze źródła mocy i nadziei, którym jest eucharystyczna obecność Chrystusa”.

Info na podstawie —> milosierdzie.pl: VII Ogólnopolska Pielgrzymka Czcicieli Bożego Miłosierdzia | Faustyna.pl: VII Ogólnopolska Pielgrzymka Czcicieli Bożego Miłosierdzia


23 sierpnia 2020 roku w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach zostaną poświęcone trzy Dzwony Nadziei. Trzy, ponieważ trafią do trzech miejsc na trzech różnych kontynentach. W jaki sposób zostały wytypowane?

Piotr Olszewski: Chcieliśmy, żeby to były miejsca znane na tyle, żeby w tym trudnym czasie pandemii symbol nadziei, który z sobą niosą, poszedł jak najdalej w świat i trafił do ludzi. Staraliśmy się wybrać właśnie takie trzy ważne miejsca na trzech kontynentach. Takie miejsca, które już same w sobie są  symbolami. I tak nasze dzwony trafią do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, gdzie zostaną poświęcone, a także do Katedry w Manili na Filipinach oraz do Bazyliki w Trindade w Brazylii.

Przeczytaj całą rozmowę z Piotrem Olszewskim z Pracowni Ludwisarskiej Jana Felczyńskiego —> Nadzieja dla świata popłynie z Łagiewnik


Zobacz wideoklip “Uwielbiajmy Boga”:

Tekst do utworu „Uwielbiajmy Boga” napisał ks. Wiesław Hudek, tłumaczył na język hiszpański ks. Philippe Aldias, a muzykę stworzył Krzysztof Michałek.

Info i wideo za —> milosierdzie.pl: Uwielbiajmy Boga