Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Jasnogórska nowenna przed uroczystością Matki Boże...

Jasnogórska nowenna przed uroczystością Matki Bożej Częstochowskiej, 17-25 sierpnia 2020

W jasnogórskim sanktuarium od poniedziałku 17 sierpnia 2020 r. trwa duchowe przygotowanie do obchodzonej w dniu 26 sierpnia uroczystości Matki Bożej Częstochowskiej. Przez dziewięć kolejnych wieczorów o godz. 18.30 na Szczycie jasnogórskim odprawiana jest Msza św. nowennowa z kazaniami, które głosi ks. Artur Ważny, egzorcysta, rekolekcjonista, publicysta i ojciec duchowny kapłanów diecezji tarnowskiej. Tytuł tegorocznych rozważań to „Maryja, nauczycielka rozeznawania powołania”.

Transmisje codziennych Mszy św. nowennowych można oglądać —> na kanale YouTube Jasnej Góry

Eucharystie koncelebrowane są przez ojców paulinów i księży duszpasterzy częstochowskich parafii. W każdy z kolejnych 9. dni, przybywają na nie wierni z poszczególnych częstochowskich parafii. W dniach nowenny Msze św. z kazaniami transmitowane są na falach Radia Jasna Góra.

(…) We wtorek, 25 sierpnia 2020 r., ostatnia Msza nowennowa, z udziałem przedstawicieli wszystkich parafii Częstochowy oraz pielgrzymek z archidiecezji częstochowskiej przybyłych na Uroczystość Matki Bożej Jasnogórskiej odbędzie się o godz. 19.00.

W tym dniu, w Wigilię Uroczystości NMP Częstochowskiej, odbędzie się tradycyjna Procesja Maryjna z Bazyliki Archikatedralnej pw. Świętej Rodziny na Jasną Górę, z udziałem księży, mieszkańców Częstochowy i pielgrzymów. Procesję poprzedzą uroczyste nieszpory w Bazylice Archikatedralnej o godz. 17.00.

Info na podstawie / porządek Nowenny —> Biuro Prasowe Jasnej Góry: Nowenna przed uroczystością Matki Bożej Jasnogórskiej