Nasze serwisy
PODZIEL SIĘ

Urodzinowy koncert Zakopower dla Jana Pawła II w W...

Urodzinowy koncert Zakopower dla Jana Pawła II w Wadowicach – 21 maja 2017

W niedzielę 21 maja o godz. 17:00 na wadowickim rynku Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II przy udziale Gminy Wadowice organizuje koncert z okazji 97. rocznicy urodzin Karola Wojtyły: „Ja z rodu jestem człowiekiem gór. Jan Paweł II”.

W tym roku dla Jana Pawła II zagra zespół Zakopower, a publiczność usłyszy szesnaście znanych i lubianych piosenek z repertuaru zespołu, między innymi: „Boso”, „Galop”, „Na siedem”, „Powrót”, „Drugie pół”, „Kropla”, „Bóg wie gdzie”, „Udomowieni” i inne.

Wydarzenie poprowadzą uznani dziennikarze – Olimpia Górska i Paweł Chowaniec. Tegoroczny koncert urodzinowy będzie hołdem dla Jana Pawła II – człowieka pełnego pasji i radości życia, który nigdy nie porzucił swoich zainteresowań, ale wykorzystywał je do szerzenia dobra i przekazywania uniwersalnych wartości. Papież z Wadowic od dzieciństwa kochał góry i Górali, dlatego jego słowa – Ja z rodu jestem człowiekiem gór – stały się hasłem tegorocznego koncertu urodzinowego.

Koncert urodzinowy wpisuje się w cykl organizowanych przez Muzeum wydarzeń przygotowujących do uroczystych obchodów 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II w 2020 roku.

Info za —> Archidiecezja Krakowska: Urodzinowy koncert dla Jana Pawła II w Wadowicach | ZAPOWIEDŹ

Odwiedź stronę internetową —> Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach