Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Słowo papieża Franciszka podczas Drogi Krzyżowej n...

Słowo papieża Franciszka podczas Drogi Krzyżowej na Cinta Costera w ramach 34. Światowych Dni Młodzieży w Panamie – 25 stycznia 2019

Droga Krzyżowa Chrystusa trwa nadal w stłumionym krzyku nienarodzonych, kobiet maltretowanych, młodych bez perspektyw na przyszłość i odrzuconych przez społeczeństwo – mówił papież Franciszek w piątek, 25 stycznia 2019 r., w trakcie wieczornego nabożeństwa Drogi Krzyżowej z młodzieżą na Cinta Costera podczas 34. Światowych Dni Młodzieży w Panamie.

Zobacz też —> Pielgrzymka papieża Franciszka do Panamy – Program wydarzeń

Ojciec Święty wskazał, że niekiedy także my, chrześcijanie, wpisujemy się w model społeczeństwa, które ignoruje cierpienie braci ze znieczulającą obojętnością. Niejednokrotnie pokonał nas i sparaliżował konformizm – mówił Papież. Chrystus jednak jednoczy się z cierpieniem każdej osoby.

Czytaj więcej —> vaticannews.va: Papież: Droga Krzyżowa trwa w stłumionym krzyku nienarodzonych

Papież Franciszek przewodniczył nabożeństwu Drogi Krzyżowej, które stanowi stały punkt kolejnych Światowych Dni Młodzieży. W liturgii wzięło udział ok. 400 tys. pielgrzymów z całego świata. Poszczególne stacje Drogi Krzyżowej ukazywały różne problemy Ameryki Łacińskiej i zostały przygotowane przez poszczególne kraje tego regionu. Teksty rozważań oparte były m.in. na rekolekcjach, jakie kard. Karol Wojtyła wygłosił w Watykanie w 1976 r. pod hasłem „Znak sprzeciwu”.

Zobacz więcej —> vaticannews.va: Cierpienia Ameryki Łacińskiej w centrum Drogi Krzyżowej z Papieżem

Wideo / tekst przemówienia —> Radio Maryja/TV Trwam: Słowo papieża Franciszka wygłoszone podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej na ŚDM w Panamie