Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Słowo na Wielki Tydzień – Wielki Piątek R...

Słowo na Wielki Tydzień – Wielki Piątek – Ks. Marek Chrzanowski FDP

Rozważanie ks. Marka Chrzanowskiego FDP do Ewangelii na Wielki Piątek – 15 kwietnia 2022 roku.

Dziś Kościół nie sprawuje Mszy świętej. W kościołach są odprawiane uroczyste liturgie Męki Pańskiej, w czasie których odczytuje się (lub śpiewa) Mękę Pańską według św. Jana oraz adoruje Krzyż, któremu dzisiaj oddaje się taką cześć, jak Chrystusowi Eucharystycznemu (poprzez klęknięcie).

W Wielki Piątek rozpoczyna się —> Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego


Przeczytaj na brewiarz.pl —> teksty Liturgii Słowa w Wielki Piątek

Lub posłuchaj nagrania Męki naszego Pana Jezusa Chrystusa według Świętego Jana (J 18, 1 – 19, 42), zrealizowanego przez Maskacjusz TV:

Wideo —> Maskacjusz TV: #Ewangelia​ | 2 kwietnia 2021 | Liturgia Męki Pańskiej | (J 18, 1 – 19, 42)


Rozważanie ks. Marka Chrzanowskiego FDP na Wielki Piątek

Idę z Tobą dzisiaj za potok Cedron. Cóż mogę zrobić więcej? Idę, by z Tobą być; nie uciekać, ale trwać razem z Tobą na modlitwie. Idę, by usłyszeć Twoje pytanie: „Kogo szukasz?”. I by odpowiedź mojego serca była pełna miłości i pewności, gdy powiem: „Jezusa z Nazaretu – Ciebie, Panie”.

Chcę iść za Tobą, by nie walczyć mieczem ostrego słowa, szorstkich gestów, ale miłością zapisaną w Twoim krzyżu. Idę za Tobą, by w umęczonym i ubiczowanym obliczu odnaleźć Twoją twarz i zobaczyć jej piękno. Idę, by zobaczyć Ciebie – Sługę Jahwe wywyższonego na drzewie krzyża, Męża boleści oswojonego z cierpieniem. Idę, bym tak jak Ty umiał oddawać swego ducha w ręce Boga Ojca. Idę, by uklęknąć przed Twoim krzyżem i powtarzać: Dziękuję, że ukochałeś mnie aż tak.


Rozważanie pochodzi z książki ks. Marka Chrzanowskiego FDP pt. “Kawa z niebem”

Zobacz relację z prezentacji “Kawy z niebem” —> Ks. Marek Chrzanowski FDP – Kawa z niebem czyli Twoją miłością oddycham…


Zobacz też:

Ks. Marek Chrzanowski FDP na Misericors.org

Strona internetowa ks. Marka

Profil ks. Marka na Facebooku


Dołącz do Get Mercy – dodawaj swoje intencje, wspieraj innych modlitwą i postem: