Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Słowo na Wielkanoc – Niedziela Zmartwychwsta...

Słowo na Wielkanoc – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – Ks. Marek Chrzanowski FDP

Zapraszamy do lektury rozważania ks. Marka Chrzanowskiego FDP do Ewangelii na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego.

Zobacz też —> Sekwencja Wielkanocna – Niech w święto radosne Paschalnej Ofiary

Dołącz do zbiórki —> “Zupa od św. Siostry Faustyny” – Łagiewnicki Fundusz Miłosierdzia


Czytanie z Ewangelii według Świętego Jana (J 20, 1-9)

“Pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu. Pobiegła więc i przybyła do Szymona Piotra oraz do drugiego ucznia, którego Jezus kochał, i rzekła do nich: «Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono».

Wyszedł więc Piotr i ów drugi uczeń i szli do grobu. Biegli obydwaj razem, lecz ów drugi uczeń wyprzedził Piotra i przybył pierwszy do grobu. A kiedy się nachylił, zobaczył leżące płótna, jednakże nie wszedł do środka.

Nadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim. Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą w jednym miejscu. Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył. Dotąd bowiem nie rozumieli jeszcze Pisma, które mówi, że On ma powstać z martwych.”

Zobacz na brewiarz.pl wszystkie —> Czytania liturgiczne na Niedzielę Wielkanocną 9 kwietnia 2023

Zobacz też —> Nowenna do Miłosierdzia Bożego – Dzień 3 – Niedziela Wielkanocna


Rozważanie ks. Marka Chrzanowskiego FDP na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego

Ujrzał i uwierzył. Czy dzisiaj skierowałbyś i do mnie, Panie, te słowa? Czy widząc pusty grób i leżące płótna, uwierzyłbym jak Jan? Czy słowa Jana Pawła II, który mówił: „Grób jest pusty. Jest niemym świadkiem centralnego wydarzenia w ludzkich dziejach: zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa. Przez prawie dwa tysiące lat ten pusty grób dawał świadectwo o zwycięstwie Życia nad śmiercią. Wraz z apostołami i ewangelistami, z Kościołem żyjącym w każdym czasie i miejscu my także dajemy świadectwo i głosimy: «Chrystus zmartwychwstał! Powstawszy z martwych już więcej nie umiera, śmierć nad Nim nie ma już władzy» (por. Rz 6, 9)”, mogę odnieść do siebie? Czy pusty grób jest dla mnie świadkiem mocy Twojej miłości?

Bo jeżeli to wszystko ujrzę, ujrzę naprawdę, to uwierzę, że i nade mną śmierć nie ma już władzy. Uwierzę, że w najtrudniejszej sytuacji Ty zostawiłeś dla mnie swoją miłość. I muszę szukać tego, co w górze, gdzie przebywasz, zasiadając po prawicy Boga – Zmartwychwstały Pan.

Pragnę więc razem z całym Kościołem dzisiaj ujrzeć i uwierzyć. I głosić, że Ty zmartwychwstałeś. Biec do „grobów” smutnych serc, w których nie ma już nadziei, by przynieść im nowinę zmartwychwstania dla ich dusz. Przecież przyszedłeś do tych, którzy źle się mają. I dla nich zmartwychwstałeś, by zawsze już nadzieję czerpali z Twojego zwycięstwa. Pragnę więc biec do moich bliźnich, by mówić im o Dobrym Pasterzu, który życie oddał za owce i wrócił z obietnicą Życia w Nim. Życia, które już się nie skończy.

Ale zanim pobiegnę, pragnę ujrzeć i uwierzyć jak ów drugi uczeń. Ujrzeć w Twojej śmierci Życie dla mnie. Uwierzyć, że tylko w Tobie i cierpienie i śmierć mają sens. Ogrzać się światłem Twojego pustego grobu – znaku cudu i pewności, że i ja w Tobie zmartwychwstać mogę.


Rozważanie pochodzi z książki ks. Marka Chrzanowskiego FDP pt. “Kawa z niebem”

Zobacz relację z prezentacji “Kawy z niebem” —> Ks. Marek Chrzanowski FDP – Kawa z niebem czyli Twoją miłością oddycham…


Zobacz też:

Ks. Marek Chrzanowski FDP na Misericors.org

Strona internetowa ks. Marka

Profil ks. Marka na Facebooku


Posłuchaj życzeń ks. Marka Chrzanowskiego FDP na Wielkanoc 2024 roku:


Misericors znaczy miłosierny! Dołącz ⇒ do zbiórki Razem możemy więcej!