PODZIEL SIĘ

Pożar w katedrze Notre-Dame w Paryżu – Słowo...

Pożar w katedrze Notre-Dame w Paryżu – Słowo kard. Stanisława Dziwisza – 15 kwietnia 2019

– Ta płonąca katedra to symbol płonącej Europy! – powiedział kardynał Stanisław Dziwisz w specjalnym oświadczeniu, wydanym w związku z wieczornym pożarem paryskiej katedry Notre-Dame, w poniedziałek 15 kwietnia 2019 roku.

– Z bólem przyjęliśmy wiadomość, że płonie tak bliska i droga nam katedra Notre-Dame, symbol chrześcijańskiej Europy. Wspominamy podróż Ojca Świętego Jana Pawła II i jego fantastyczne przemówienie przed katedrą do narodu francuskiego. Polska była zawsze bliska Francji, a Francja Polsce, tym bardziej dziś przeżywamy tę tragedię. Łączymy się z całym narodem francuskim, wyrażając naszą bliskość i współczucie. Łączę się również osobiście z arcybiskupem Paryża, wyrażając nasz ból i wspominając wszystkich jego poprzedników. Cóż nam zostaje? Wielka modlitwa, wyrazy współczucia, a potem wsparcie, aby ta katedra, symbol chrześcijaństwa, została odnowiona. Ta płonąca katedra to symbol płonącej Europy. Oby ten ogień przyczynił się do odnowy Europy i chrześcijaństwa w Europie. – podkreśla na zakończenie kardynał.

Posłuchaj kard. Stanisława Dziwisza:

Gotycka katedra Notre-Dame powstała w IX wieku. Jej nazwa „Nasza Pani” odnosi się do Matki Bożej. Jest jedną z najsłynniejszych świątyń Europy i świata. Jej budowa trwała 180 lat.

Info  za —> Archidiecezja Krakowska: Kard. Stanisław Dziwisz: Płonie symbol chrześcijańskiej Europy

Joanna Adamik, Joanna Folfasińska | Archidiecezja Krakowska
Fot. Katarzyna Katarzyńska | Archidiecezja Krakowska