Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Pomóż poszkodowanym w trzęsieniu ziemi Albańczykom...

Pomóż poszkodowanym w trzęsieniu ziemi Albańczykom wraz z Caritas Polska!

W dniu 25 listopada 2019 r. trzęsienie ziemi o sile 6,5 w skali Richtera uderzyło w północno-zachodnią Albanię. Najbardziej ucierpiały miejscowości Durrës i Thumane, gdzie zniszczone zostały setki budynków i pogrzebane pod gruzami zostały dziesiątki ludzi. Więcej niż 650 osób zostało rannych, a co najmniej 25 osób zginęło. O wsparcie Albańczyków apeluje Jarosław Bittel, zastępca dyrektora Caritas Polska.

ALBANIA – POMÓŻ TERAZ WYSYŁAJĄC SMSWięcej niż 650 osób zostało rannych, a co najmniej 25 osób zginęło w wyniku…

Opublikowany przez Caritas Polska Środa, 27 listopada 2019

 

– W ostatnim czasie występują kolejne tragedie naturalne, jak pożary w Australii czy powódź w Dżibuti. Teraz do tragedii doszło w Europie, gdzie w Albanii zginęły dziesiątki ludzi przysypanych gruzami swoich zniszczonych domów. Trzeba pamiętać, że Albania jest jednym z najbiedniejszych krajów naszego kontynentu, gdzie dochód per capita wynosi zaledwie jedną czwartą średniej unijnej. Sprawia to, że wartość pomocy udzielonej przez Polaków nabiera szczególnego znaczenia. Najbardziej palącym problemem jest niedostateczny dostęp do jedzenia oraz schronienia. Chcemy wesprzeć lokalną Caritas w najpilniejszych potrzebach – dodaje Jarosław Bittel.

Pomóc można:

• wysyłając SMS o treści ALBANIA na numer 72052 (koszt 2,46zł z VAT)

• dokonując przelewu na konto nr 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 (tytuł wpłaty: Albania)

To już kolejne trzęsienie ziemi w Albanii tym roku. We wrześniu 2019 w wyniku serii wstrząsów o sile 5,6 w skali Richtera zniszczonych zostało 500 domów, a ponad 100 osób zostało rannych. Epicentrum obecnego trzęsienia znajdowało się niedaleko jednego z najstarszych miast regionu – Durrës. Caritas Albania natychmiast ruszyła z pomocą, dystrybuując wodę, jedzenie, leki, artykuły higieniczne i sanitarne, zapewniając schronienie poszkodowanym…

Info i foto / zobacz więcej —> Caritas Polska: Trzęsienie ziemi w Albanii