Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Polak – ks. Tymon Tytus Chmielecki, nowym nu...

Polak – ks. Tymon Tytus Chmielecki, nowym nuncjuszem w Gwinei i Mali – 26 marca 2019

W dniu 26 marca 2019 r. papież Franciszek mianował nowego nuncjusza w Gwinei i Mali, którym został Polak, ks. Tymon Tytus Chmielecki, wynosząc go do godności arcybiskupiej z siedzibą w Tre Taverne. Święcenia biskupie ks. Tymona Chmieleckiego odbędą się 13 maja 2019 r. w Bazylice Watykańskiej. Głównym konsekratorem będzie kard. Pietro Parolin, watykański sekretarz stanu.

Ojciec Święty mianował dotychczasowego radcę nuncjatury, ks. prał. Tymona Tytusa Chmieleckiego nuncjuszem apostolskim w…

Opublikowany przez Tygodnik Katolicki Niedziela Wtorek, 26 marca 2019

 

Ksiądz arcybiskup nominat urodził się w Toruniu. Święcenia kapłańskie otrzymał w 1991 r. Od 1995 r. pracuje w dyplomacji watykańskiej. Misję dyplomatyczną pełnił m.in w nuncjaturach w Gruzji, Senegalu, Austrii, Ukrainie, Kazachstanie i Brazylii. W ostatnim czasie pracował w Sekretariacie Stanu w sekcji ds. relacji z państwami. Ks. Tymon Chmielecki zna 7 języków obcych: włoski, rosyjski, ukraiński, francuski, angielski, niemiecki i portugalski.

Rozmawiając z Radiem Watykańskim o swej nominacji, ks. Chmielecki zauważył, że swą posługę będzie pełnił w krajach misyjnych. W takich sytuacjach również i nuncjusz jest po trosze misjonarzem….

Czytaj całość —> vaticannews.va: Ks. Chmielecki nowym nuncjuszem w Gwinei i Mali

Zobacz też —> diecezja-torun.pl: Ks. prał. Tymon Chmielecki nuncjuszem apostolskim w Gwinei i Mali