Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Papież Franciszek w Bułgarii – Modlitwa Regi...

Papież Franciszek w Bułgarii – Modlitwa Regina Coeli na Placu im. św. Aleksandra Newskiego w Sofii – 5 maja 2019

Od wielkanocnego pozdrowienia „Chrystus zmartwychwstał!” papież Franciszek rozpoczął rozważanie przed południową modlitwą Regina Coeli w niedzielę 5 maja 2019 r. Z wiernymi spotkał się na placu św. Aleksandra Newskiego w Sofii w pierwszym dniu swojej podróży apostolskiej do Bułgarii. Ojciec Święty zwrócił uwagę, że od starożytnych czasów to pozdrowienie było używane w Bułgarii zarówno przez katolików, jak i prawosławnych.

Papież odmówił modlitwę Regina Coeli po wyjściu z katedry patriarchalnej św. Aleksandra Newskiego, którą odwiedził po spotkaniu z Patriarchą Neofitem i członkami Świętego Synodu Bułgarskiej Cerkwi Prawosławnej.

… Na zakończenie Ojciec Święty za wstawiennictwem Matki Bożej z Nesbyru, czyli „Bramy Niebios” prosił, aby bułgarska ziemia stała się ziemią spotkania ludzi różnych kultur, religii i grup etnicznych.

Czytaj więcej —> vaticannews.va: Papież na Regina Coeli: Jezus daje nam siłę, by zaczynać od nowa

Wideo —> Radio Maryja/TV Trwam: Podróż Apostolska Ojca Świętego Franciszka do Bułgarii: Modlitwa Regina Coeli na Placu im. św. Aleksandra Newskiego

O ekumenizmie krwi, ubogich oraz misji mówił Papież podczas spotkania z prawosławnym patriarchą Neofitem oraz członkami Świętego Synodu Bułgarskiej Cerkwi Prawosławnej. Wskazał też na szczególne znaczenie modlitwy, bo ona, jak zauważył, jest bramą, która otwiera wszelkie drogi dobra.

Czytaj więcej —> vaticannews.va: Jak Tomasz włóżmy ręce w rany Jezusa, rany podzielonego Kościoła