Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Papież Franciszek do Polaków – 31 maja 2023...

Papież Franciszek do Polaków – 31 maja 2023

– Myślą ogarniam także młodzież, która w pierwszą sobotę czerwca zgromadzi się na Polach Lednickich na Spotkaniu Młodych pod hasłem „Idź za Barankiem” – powiedział papież Franciszek w pozdrowieniach do pielgrzymów polskich podczas środowej audiencji generalnej, 31 maja 2023 r.

Publikujemy pełny tekst papieskich pozdrowień:

“Pozdrawiam obecnych tu Polaków.

Wypraszając dla każdego z was obfitość darów Ducha Świętego, zawierzam was opiece Maryi Królowej Polski i z serca błogosławię. Myślą ogarniam także młodzież, która w pierwszą sobotę czerwca zgromadzi się na Polach Lednickich na Spotkaniu Młodych pod hasłem „Idź za Barankiem”. Niech refleksja nad tajemnicą Eucharystii pomoże wszystkim na nowo wybrać Chrystusa i przyjąć Go do swojego serca.

Niech Bóg błogosławi to spotkanie!”

Info i  foto za —> vaticannews / BP KEP: Papież Franciszek pozdrowił uczestników spotkania na Polach Lednickich

Zobacz też —> 31 maja – Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny


Papież Franciszek zachęcił polską młodzież przygotowującą się do spotkania na Polach Lednickich, by na nowo wybrała Jezusa i przyjęła Go do swojego serca. Ojciec Święty mówił o tym na audiencji środowej, 31 maja 2023 r., którą poświęcił kolejnemu wielkiemu ewangelizatorowi – ojcu Matteo Ricciemu. Opiece Matki Bożej Papież zawierzył wszystkich doświadczonych wojną, szczególnie, jak podkreślił, „umęczoną Ukrainę, która tak bardzo cierpi”.

W katechezie środowej, wygłoszonej do kilku tysięcy pielgrzymów przybyłych na Plac św. Piotra, Franciszek skoncentrował się na niezmiennej aktualności ducha i metody misyjnej żyjącego na przełomie XVI i XVII wieku swego zakonnego współbrata, o. Matteo Ricciego. Podkreślił jego umiłowanie narodu chińskiego i znaczenie jego dzieła dla relacji między kulturą zachodnią a chińską. Wskazał, że nigdy nie przesłaniało to jednak jego największej motywacji wyjazdu do Chin, pragnienia głoszenia Ewangelii…

Czytaj całość —> vaticannews.va: Papież o spotkaniu na Lednicy, mocy świadectwa i „Ukrainie, która tak bardzo cierpi”

Transmisja audiencji generalnej ––> Radio Maryja/TV Trwam: AUDIENCJA GENERALNA OJCA ŚWIĘTEGO FRANCISZKA 31.05.2023