Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Papież Franciszek do Polaków – 20 grudnia 20...

Papież Franciszek do Polaków – 20 grudnia 2023

– Zapalone świece Caritas na wigilijnym stole, są wyrazem solidarności z potrzebującymi dziećmi w Polsce i krajach dotkniętych ubóstwem. Z serca Wam błogosławię, i błogosławię świece Caritas – powiedział papież Franciszek w pozdrowieniach do pielgrzymów polskich podczas środowej audiencji generalnej, 20 grudnia 2023 roku.

Posłuchaj Franciszka:

Publikujemy pełny tekst papieskich pozdrowień:

“Serdecznie pozdrawiam Polaków.

W waszej Ojczyźnie trwa „Wigilijne Dzieło pomocy Dzieciom”. Ta akcja charytatywna, zapalone świece Caritas na wigilijnym stole, są wyrazem solidarności z potrzebującymi dziećmi w Polsce i krajach dotkniętych ubóstwem.

Z serca Wam błogosławię, i błogosławię świece Caritas!”

Info i  foto za —> vaticannews / BP KEP: Papież do Polaków: Błogosławię Wam i charytatywnym dziełom solidarności z potrzebującymi


Bożonarodzeniowa szopka jest niczym żywa, domowa Ewangelia. Można przy niej doświadczyć bliskości i czułości Boga – mówił papież Franciszek podczas audiencji ogólnej, 20 grudnia 2023 r.

Katechezę poświęcił przypadającej za kilka dni 800. rocznicy pierwszej żywej szopki w Greccio przygotowanej przez Franciszka z Asyżu. Papież zachęcał do kontemplacji Jezusa w stajence. Jeśli zawierzymy mu wszystko, co leży nam na sercu, to również i my, jak pasterze w Betlejem, doświadczymy wielkiej radości – zapewniał Ojciec Święty.

Czytaj całość —> vaticannews.va: Szopka to żywa, domowa Ewangelia

Transmisja audiencji generalnej ––> Radio Maryja/TV Trwam: Audiencja generalna Ojca Świętego Franciszka 20.12.2023

Podczas audiencji ogólnej Papież prosił też, by nie zapominać o tych, którzy cierpią w wyniku konfliktów zbrojnych czy różnego rodzaju katastrof. W sposób szczególnych wspomniał o ofiarach eksplozji składu paliwa w stolicy Gwinei Konakry. Zginęło tam, co najmniej 8 osób, a ponad 80 zostało rannych. Franciszek zapewnił też o swej solidarności z ofiarami trzęsienia ziemi w Chinach.

Czytaj całość —> vaticannews.va: Papież: idźmy do szopki i prośmy Jezusa o pokój