Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Orszak Trzech Króli 2021 – Transmisja i pods...

Orszak Trzech Króli 2021 – Transmisja i podsumowanie – 6 stycznia 2021

Orszak Trzech Króli 2021 odbył się w uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2021 r., w niezwykłej formie. Tegorocznym, przyświecającym mu hasłem były słowa “Panu dzięki oddawajmy!”, a postacie Orszakowe mówiły słowami polskich wieszczów. W 2500 miejscach w Polsce odbyły się Mini Orszaki. Fundacja rozdała 700 000 koron, 300 000 śpiewników oraz 350 000 gazetek misyjnych.

Wideo —> Orszak Trzech Króli – oficjalny kanał: Orszak Trzech Króli 2021 Transmisja

W wielu miejscach Polski można było uczestniczyć w Orszakach Trzech Króli online.

Zobacz też —> Orszak Trzech Króli 2021 w serwisie Get Mercy – Mapa, lokalizacje, informacje

W Warszawie kard. Kazimierz Nycz odmówił Anioł Pański, a następnie królowie wyruszyli w swoją podróż. Widzowie mogli oglądać wydarzenie online i dowiedzieć się wiele o kulisach organizacji Orszaków oraz zobaczyć scenki teatralne przygotowane wcześniej.

 

Z Watykanu, papież Franciszek pozdrowił uczestników Orszaków podczas modlitwy Anioł Pański.

W trakcie programu o Orszaku Trzech Króli w TVP1 odbył się finał konkursu na najlepsze wykonanie kolędy. Pierwsze miejsce zajął Chór Gospel z Tychów.

Na portalach społecznościowych wciąż trwa Orszakowy Challenge Kolędowy oznaczony #koledujmyrazem. Radosne wyzwanie polegające na śpiewaniu kolęd trwa do 2 lutego 2021 r. Pomocą może być portal www.koledy.eu gdzie można znaleźć kilkaset kolęd w 10 językach.

Na stronie internetowej www.orszak.org opublikowane zostały tablice orszakowe wraz z kartą zadań, zapraszając tym samym do udziału w Spacerze Orszakowym ONLINE oraz do towarzyszącej mu zabawy związanej z Orszakiem i Świętami Bożego Narodzenia. Zachęcamy do wydrukowania materiałów i rodzinnego spędzenia czasu przy wspólnej zabawie – wskazują Organizatorzy.

Wystartował również portal edukacyjny www.mistrzostwa.edu.pl, który może być okazją do odkrycia talentów dzieci i rozwijania w nich różnych umiejętności, które w czasie nauki zdalnej mogą być trudne do osiągnięcia w tradycyjnej metodzie edukacji.

Fundacja Orszak Trzech Króli:

Choć trwamy w radości i wdzięczności za tegoroczne wydarzenia związane z Orszakiem, mamy nadzieję, że już za rok odbędzie się on w zwykłej, tradycyjnej formie. Że będziemy mogli spotkać się tłumnie na żywo i dzielić się radością w trójkolorowych pochodach za Trzema Królami.

Tymczasem nieustannie zapraszamy na naszą stronę www.orszak.org, gdzie umieszczamy wiele ciekawych informacji o naszych inicjatywach.

Niech ta wyjątkowa edycja Orszaku Trzech Króli w 2021 roku, będzie okazją do wielu refleksji i odczucia braku – braku spotkania z żywą, radosną wspólnotą zgromadzoną razem na celebrowaniu Uroczystości Epifanii.

Posłuchaj Piotra Giertycha:

Info na podstawie —> orszak.org.pl: KRÓTKIE PODSUMOWANIE OTK 2021!


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem: