Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Ogólnopolski Zjazd Młodych Wolontariuszy Caritas w...

Ogólnopolski Zjazd Młodych Wolontariuszy Caritas w Łodzi – 9-10 września 2017

W dniach 9 – 10 września 2017 r. odbędzie się w Łodzi Ogólnopolski Zjazd Młodych Wolontariuszy Caritas. W wydarzeniu udział weźmie ponad 2 tysiące młodych ludzi ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z całej Polski. Uczestnicy spotkania to młodzież posługująca jako wolontariusze w Szkolnych Kołach Caritas z całej Polski wraz ze swoimi opiekunami oraz wolontariusze indywidualni, studenci.

Zjazd jest wydarzeniem o charakterze religijnym i formacyjnym. W sobotę 9 września zaplanowano grę miejską, poświęconą życiu i przesłaniu św. Faustyny Kowalskiej oraz spotkanie w Hali Expo prezentujące ideę wolontariatu oraz dokonania poszczególnych środowisk Caritas w Polsce, które zakończy się wieczorem uwielbienia prowadzonym przez zespół „Mocni w Duchu”.

W niedzielę, odbędzie się spotkanie na Placu Wolności ze świadectwami z zagranicznej działalności wolontariuszy oraz przemarszem z relikwiami św. Faustyny, ulicą Piotrkowską, od Placu Wolności do Archikatedry Łódzkiej. Na zakończenie Zjazdu odprawiona zostanie Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem ks. bpa Ireneusza Pękalskiego z Łodzi oraz ks. bpa Wiesława Szlachetki, przewodniczącego Komisji Charytatywnej KEP.

Info za / zobacz więcej —> Caritas Polska: Zapraszamy na Ogólnopolski Zjazd Młodych Wolontariuszy Caritas

Wideo: MaskacjuszTV