Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

#OBożymMiłosierdziu – Internetowa akcja Sank...

#OBożymMiłosierdziu – Internetowa akcja Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach z okazji 40. rocznicy encykliki “Dives in misericordia” św. Jana Pawła II

W 40. rocznicę wydania encykliki “Dives in Misericordia” papieża Jana Pawła II, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach zaprasza do wspólnego czytania fragmentów encykliki – zachęca też, by nagrać czytany fragment i udostępnić w mediach społecznościowych z hasztagiem #OBożymMiłosierdziu i oznaczeniem Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

Wideo —> Sanktuarium Bożego Miłosierdzia: Zaproszenie do lektury encykliki “Dives in misericordia”

“BOGATY W MIŁOSIERDZIU SWOIM BÓG” (por. Ef 2, 4) jest Tym, którego objawił nam Jezus Chrystus jako Ojca. Objawił nam Go zaś i ukazał w sobie — Jego Synu (por. J 1, 18; Hbr 1, 1 n.) – te słowa rozpoczynają encyklikę o Bożym Miłosierdziu „Dives in misericordia”, którą św. Jan Paweł II podpisał w Rzymie, u Św. Piotra, dnia 30 listopada 1980 roku, w pierwszą niedzielę Adwentu, w trzecim roku swojego pontyfikatu.

Przeczytaj encyklikę —> “Dives in misericordia”

W tym roku mija 40 lat od tego wydarzenia i z tej okazji Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach zachęca do lektury tego dokumentu. W pierwszą niedzielę Adwentu – 29 listopada – w Bazylice Bożego Miłosierdzia będziemy wspominać to wydarzenie. Ale pragniemy się do niego wcześniej przygotować.

– W październiku zorganizowaliśmy w naszym Sanktuarium sympozjum poświęcone encyklice „Bóg bogaty w miłosierdzie”. Teraz chcemy ją przypomnieć czcicielom Bożego Miłosierdzia, nie tylko tym, którzy przychodzą do łagiewnickiego Wieczernika. Zachęcamy do czytania encykliki i nagrywania filmików z hasztagiem #OBożymMiłosierdziu, a następnie do wrzucania ich do internetu z oznaczeniem naszego Sanktuarium. Mamy nadzieję, że wiele osób włączy się w tę akcję, dzięki której encyklika św. Jana Pawła II w roku stulecia jego urodzin znów ożyje – mówi ks. Zbigniew Bielas, kustosz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

Na Facebooku zostało już utworzone specjalne —> wydarzenie.

Do udziału – Sanktuarium w Łagiewnikach – zaprasza w sposób szczególny Sanktuaria Bożego Miłosierdzia, parafie pod wezwaniem Bożego Miłosierdzia oraz wszystkich czcicieli Bożego Miłosierdzia.

Zapraszamy do wspólnego czytania.

Posłuchaj fragmentu encykliki – czyta metropolita częstochowski, abp Wacław Depo:

Info na podstawie —> MP/milosierdzie.pl: #OBożymMiłosierdziu

W Punkcie Informacyjnym Sanktuarium w Łagiewnikach, przy Domu Duszpasterskim, można nabywać ten papieski dokument.

Posłuchaj fragmentu encykliki – czyta o. Konrad Cholewa OFM, kustosz Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej:


Odwiedź serwis Get Mercy – zobacz mapę sanktuariów Bożego Miłosierdzia, znajdź najbliższe!