Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

“Miłość i Miłosierdzie” – Film M...

“Miłość i Miłosierdzie” – Film Michała Kondrata w polskich kinach od 29 marca 2019

Film „Miłość i Miłosierdzie” w reżyserii Michała Kondrata, który możemy oglądać w polskich kinach od piątku 29 marca 2019 r., to fabularyzowany dokument przybliżający narodziny, istotę i dynamiczny rozwój kultu Bożego Miłosierdzia w formach przekazanych w “Dzienniczku” św. Siostry Faustyny Kowalskiej (w tej roli Kamila Kamińska), który na przestrzeni ostatnich kilku dziesięcioleci rozprzestrzenił się z Polski na cały świat.

Zobacz gdzie obejrzeć w kinach —> film Miłość i Miłosierdzie

“Miłość i Miłosierdzie” opowiada historię życia polskiej zakonnicy, siostry Faustyny Kowalskiej ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia – mistyczki, autorki “Dzienniczka”, która w swoim życiu z woli Jezusa stanęła przed wykonaniem niezwykle ważnej misji. Nie mniejszą rolę w objawieniu światu prawdy o Bożym Miłosierdziu odegrał bł. ks. Michał Sopoćko, wybitny kapłan i spowiednik świętej, którego losy również poznajemy. Bóg wyznaczył dla niego ważną rolę – realizację misji przekazanej Siostrze Faustynie. Temu dziełu poświęcił niemalże całe swe życie. Trzeci z Apostołów Bożego Miłosierdzia to Karol Wojtyła – św. Jan Paweł II, który uczestniczył od początku w procesie wyniesienia na ołtarze Siostry Faustyny i uznania przez Kościół przesłania wynikającego z jej “Dzienniczka”, zaś w dniu kanonizacji 30 kwietnia 2000 roku ustanowił dla całego Kościoła święto Bożego Miłosierdzia, którego domagał się sam Jezus.

W tle fascynująca historia i nieznane fakty na temat obrazu Jezusa Miłosiernego pędzla Eugeniusza Kazimirowskiego, namalowanego w Wilnie w 1934 roku według wskazań Siostry Faustyny.

Miłość i Miłosierdzie - w kinach

W roli głównej w filmie “Miłość i Miłosierdzie występuje Kamila Kamińska – nagrodzona za najlepszy debiut aktorski na festiwalu filmowym w Gdyni gwiazdę hitów „Najlepszy” i „Listy do M. 3”.

W filmie wystąpili również: jako błogosławiony ks. Michał Sopoćko – Macieja Małysa, który zagrał u boku Johna Voighta w głośnym filmie „Jan Paweł II” oraz jako malarz Eugeniusz Kazimirowski – Janusz Chabior znany szerokiej widowni chociażby z produkcji „Wołyń”.

Reżyserem jest Michał Kondrat – twórca m.in.  produkcji „Dwie Korony” poświęconej historii o. Maksymiliana Kolbe.

Producentem obrazu jest Fundacja Filmowa im. św. Maksymiliana Kolbe, oraz Telewizja Polska.


Tytuł filmu: Miłość i Miłosierdzie
Reżyser: Michał Kondrat
Produkcja: Polska 2019 r.  
Dystrybutor: Kondrat – Media, Kino Świat
Gatunek: dramat/ biograficzny
Premiera kinowa: 29 marca 2019
Oficjalna strona filmu: www.kolbe.org.pl

Opublikowany przez Miłość i Miłosierdzie Wtorek, 5 marca 2019

 

Reżyser Michał Kondrat o filmie:

– Jednym z fascynujących faktów jest historia wileńskiego obrazu, przedstawiającego objawiony wizerunek Chrystusa – tożsamy, jak się okazuje, z Całunem Turyńskim i sławną chustą z Oviedo. Obraz, przy którego malowaniu uczestniczyła Faustyna jest jednym z nielicznych źródeł wiedzy o tym jak wyglądał Zbawiciel. W filmie przedstawiamy badania naukowe na ten temat. Innym jest na przykład zaskakująca historia malarza pierwszego obrazu Jezusa Miłosiernego – Eugeniusza Kazimirowskiego…


Abp Grzegorz Ryś po łódzkiej premierze filmu „Miłość i Miłosierdzie”:


Wspaniały film ukazujący Boże Miłosierdzie
Salvatore De Giorgi, Arcybiskup Palermo.

Film wzruszył mnie głęboko
ks. Kazimierz Chwałek MIC, prowincjał Zgromadzenia Księży Marianów w USA.

Ujmujący
ks. Michał Król, SJ.


Kamila Kamińska zaprasza do kin!

Już 29 Marca 🎬Miłość i Miłosierdzie – historia świętej Faustyny i Bożego Miłosierdzia ❤️@KamilaKamińska

Opublikowany przez Miłość i Miłosierdzie Wtorek, 19 marca 2019