Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Film “Święta Faustyna w blasku Miłosierdzia&...

Film “Święta Faustyna w blasku Miłosierdzia” 22 lutego 2021 w TVP 1

W dniu 90. rocznicy objawienia obrazu Jezusa Miłosiernego, 22 lutego 2021 r. o godzinie 21.00 program 1 Telewizji Polskiej wyemituje film Piotra Weycherta pt. “Święta Faustyna w blasku Miłosierdzia”. Jest to udramatyzowany dokument, który słowami świadków opowiada o życiu św. Faustyny i potędze Bożego Miłosierdzia.

Nowy film o św. Siostrze Faustynie„Święta Faustyna w blasku Miłosierdzia” – taki tytuł nosi nowy pełnometrażowy film o…

Opublikowany przez Siostra Maria Helena Kowalska Wtorek, 9 października 2018

 

Film zbudowany jest wokół idei oddziaływania św. Faustyny na współczesny świat i jest próbą odpowiedzi na pytanie, dlaczego tak trafnie jej misja odpowiada na potrzeby ludzi żyjących w XXI wieku.

W filmie obok materiałów archiwalnych są inscenizowane sceny z udziałem aktorów, uzupełnione animacjami komputerowymi i efektami wizualnymi.

Głównym tematem filmu jest próba zrozumienia, w jaki sposób przesłanie Faustyny rozprzestrzeniło się w tak dużej skali? Z zapisu filmowego wynika, że poprzez osobę siostry Faustyny rysuje się uniwersalna idea, której szybki rozwój w świecie współczesnym zadziwia i zdumiewa. Zmusza też do zastanowienia, jakie oczekiwania i potrzeby współczesnego człowieka powodują tak masowe i wieloaspektowe rozpowszechnienie się tego mistycznego przekazu?

W filmie Piotra Weycherta występują: s. M. Norberta Łakomska ZMBM – świadek życia św. Faustyny, s. M. Elżbieta Siepak ZMBM, Jacek Barczak, o. Samuel Karwacki OSPPE, Ernest Bryll, o. Jan Andrzej Kłoczowski OP , Paweł Śpiewak, ks. prof. Stanisław Urbański, abp Henryk Hoser, Grzegorz Pieńkowski, Juta Bergman, Leja Weissberger, Ewa K. Czaczkowska, gen. Janusz Brochwicz – Lewiński ps. Gryf, Samuel Willenberg, Krystyna Sokół – Gujda, Franois Xavier Ngarambe, Carlos Roberto da Silva, Sally Jo Dumey, Jamy Ramaye, Nol Kabor.

Producentem jest Grupa Filmowa w koprodukcji z Narodowym Centrum Kultury. Film został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Sponsorami filmu są także: PKN ORLEN, Grupa Energa oraz Wydawca miesięcznika „Poznaj Świat”.

Premiera kinowa odbyła się 17 października 2018 r. w warszawskim kinie „Wisła”.

Info na podstawie —> Faustyna.pl: „Święta Faustyna w blasku Miłosierdzia” w TVP 1 oraz historia.tvp.pl: “Święta Faustyna w blasku Miłosierdzia”


Czynisz dobro, pomagasz? Podziel się swoim świadectwem, zainspiruj innych!