Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Nowenna przed Uroczystością Wniebowzięcia Najświęt...

Nowenna przed Uroczystością Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – 6-14 sierpnia

W dniu 6 sierpnia rozpoczęła się nowenna przed uroczystością Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, która potrwa do 14 sierpnia. Przed największym odpustem przypadającym w uroczystość Wniebowzięcia NMP – 15 sierpnia, na Jasną Górę przybywają pielgrzymi z całej Polski.

Prawda o Wniebowzięciu Matki Bożej stanowi dogmat naszej wiary. Formalnie został ogłoszony przez papieża Piusa XII 1 listopada 1950 r. w konstytucji apostolskiej Munificentissimus Deus:

„ …powagą Pana naszego Jezusa Chrystusa, świętych Apostołów Piotra i Pawła i Naszą, ogłaszamy, orzekamy i określamy jako dogmat objawiony przez Boga: że Niepokalana Matka Boga, Maryja zawsze Dziewica, po zakończeniu ziemskiego życia z duszą i ciałem została wzięta do chwały niebieskiej” (Breviarium fidei VI, 105) – czytamy.

Zobacz więcej o uroczystości Wniebowzięcia NMP —> na brewiarz.pl

Nowenna jest nabożeństwem dziewięciodniowym, o charakterze błagalnym odmawiana codziennie w okresie poprzedzającym święto. Za pośrednictwem Matki Bożej przedstawiamy Bogu nasze prośby.

Zobacz na Stacja7.pl —> Jak odmawiać nowennę przed Uroczystością Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny?


Jasna Góra już tętni pielgrzymkowym życiem, a przed największym odpustem przypadającym w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, 15 sierpnia, to tętno maksymalnie przyśpieszy. Kustosz Jasnej Góry zapewnia, że sanktuarium jest gotowe na przyjęcie pątników. W dniach 13-14 sierpnia 2022 r. po raz pierwszy wejścia poszczególnych dużych grup na plac pod Szczytem będą transmitowane na jasnogórskim kanale YouTube i przez EWTN Polska.

Czytaj całość —> Biuro Prasowe Jasnej Góry: Jasna Góra gotowa na pierwszy sierpniowy tzw. szczyt pielgrzymkowy

Zobacz też —> Kalendarium sierpniowe na Jasnej Górze


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem:

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja