Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Nowenna do Ducha Świętego – Dzień 8 – ...

Nowenna do Ducha Świętego – Dzień 8 – 26 maja 2023

Ósmy dzień Nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego – Piątek, 26 maja 2023 roku.

Odprawiając tę Nowennę nawiązujemy do oczekiwania przez Maryję i apostołów w Wieczerniku spełnienia się obietnicy, którą zostawił Chrystus: „…wkrótce zostaniecie ochrzczeni Duchem Świętym” (Dz 1,5).

Wideo↑ —> Bogdan Bednarz: 8 dzień Nowenny przed Zesłaniem Ducha Świętego

Zobacz ⇒ Wszystkie dni Nowenny przed Zesłaniem Ducha Świętego


Niech Duch Święty prowadzi nas do pełnego poznania Jezusa, odkrywa przed nami głębię Jego miłosiernej miłości, uczy dostrzegania Jego obecności i działania w naszej codzienności oraz kształtuje nasze życie w duchu ufności wobec Boga i miłosierdzia względem bliźnich. (Faustyna.pl)

Zobacz też:

Modlitwa św. Jana Pawła II do Ducha Świętego

Godzina Miłosierdzia

⇒ “Szczęśliwa, która uwierzyła” – Rekolekcje dla kobiet z cyklu “Maryja – Matką poszukujących drogi” – Brańszczyk, 2- 4 czerwca 2023 – Zaproszenie

Nowenna do Ducha Świętego – Dzień 8

Na początku można zaśpiewać > Hymn do Ducha Świętego lub > Sekwencję o Duchu Świętym

Modlitwa wstępna

Duchu Święty, Boże, który w dniu narodzin Kościoła raczyłeś zstąpić widomie na apostołów, aby oświecić ich rozum, zapalić serca, utwierdzić w wierze i życie ich uświęcić, błagamy Cię najgoręcej w czasie tej nowenny, abyś również nam raczył udzielić tych samych darów dla naszego uświęcenia i wzrostu chwały Bożej. Przez Chrystusa, Pana naszego.

Amen.

Modlitwa w ósmym dniu Nowenny

Pismo Święte poucza:  “Ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć, jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują. Nam zaś objawił to Bóg przez Ducha – Duch przenika wszystko, nawet głębokości Boga samego” (1 Kor 2, 1).

Módlmy się:

Przybądź, Duchu Święty, napełnij serca Twoich wiernych i zapal w nich ogień Twojej miłości, abyśmy miłowali Boga całym sercem i otrzymali wieczne szczęście. Amen.

Modlitwy końcowe

Ojcze Nasz…

Boże, Ty otworzyłeś nam bramy życia wiecznego, wywyższając Chrystusa i zsyłając nam Ducha Świętego, spraw, aby tak wielkie dary umocniły nasze oddanie się Tobie i pomnożyły naszą wiarę. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Można odmówić > Litanię do Ducha Świętego


Polecamy rozważanie —> PIĘKNO – 8. dzień Nowenny do Ducha Świętego

Wideo za —> Karmelici Bosi Prowincja Krakowska (2019): PIĘKNO – 8. dzień Nowenny do Ducha Świętego (Produkcja: o. Mariusz Wójtowicz OCD & Marek Domagała)