Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Miłosierni Samarytanie – Wystawa “Rodz...

Miłosierni Samarytanie – Wystawa “Rodzina Ulmów. Honorując sprawiedliwych” w Łagiewnikach

Od dnia 25 marca 2023 r. w holu dolnej Bazyliki Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach oglądać można wystawę zatytułowaną „Rodzina Ulmów. Honorując sprawiedliwych”. – Cieszymy się, że akurat w tym dniu, bo przecież przeżywamy dziś Dzień Świętości Życia, do naszej Bazyliki zawitała ta szczególna wystawa – mówił ks. Zbigniew Bielas, rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

10 września br. w Markowej odbędzie się beatyfikacja Wiktorii i Józefa Ulmów i ich siedmiorga dzieci, a jedno z nich było jeszcze nienarodzone. W przyszłym roku, gdy będziemy przeżywać kolejny Dzień Świętości, do obecnych patronów życia dołączy również rodzina Ulmów. Oddali życie w czasie II wojny światowej za to, że ukrywali Żydów – przypomniał ks. Bielas. – Zachęcam wszystkich do obejrzenia tej wystawy – dodał.

Wystawa „Rodzina Ulmów. Honorując sprawiedliwych” była pokazywana między innymi w Rzymie na Uniwersytecie Urbanianum, a także w czasie organizowanych w tym mieście koncertów „Honorując Sprawiedliwych i Ocalonych”. W 79. rocznicę śmierci Rodziny Ulmów – 24 marca – można było ją zobaczyć w Warszawie. Przez najbliższe trzy tygodnie będzie prezentowana w dolnej Bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Info i foto za —> Małgorzata Pabis – Rzecznik prasowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia: Miłosierni Samarytanie. Wystawa „Rodzina Ulmów. Honorując sprawiedliwych”