Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Krajowy duszpasterz rodzin przed 11. Światowym Spo...

Krajowy duszpasterz rodzin przed 11. Światowym Spotkaniem Rodzin w Dublinie

Chcemy szerzyć radość życia w miłości, radość przeżywania Ewangelii małżeństwa i rodziny – powiedział ks. Przemysław Drąg, krajowy duszpasterz rodzin, o IX Światowym Spotkaniu Rodzin, które odbywa się od 21 do 26 sierpnia 2018 roku w Dublinie.

W spotkaniu weźmie udział papież Franciszek. Światowe Spotkania Rodzin zapoczątkował Jan Paweł II w 1994 roku w Rzymie. Delegatami Konferencji Episkopatu Polski na spotkaniu są bp Wiesław Śmigiel, przewodniczący Rady ds. Rodziny KEP, ks. Przemysław Drąg z Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin oraz rodzina pani Marty Kuczaj-Wierzbickiej i pana Henryka Kuczaja z Archidiecezji Krakowskiej.

Światowe Spotkania Rodzin są pewną kontynuacją refleksji nad małżeństwem i rodziną w konkretnych warunkach współczesnego świata. To spotkanie łączy cały świat. Rodziny przyjeżdżają ze wszystkich kontynentów, aby szerzyć radość życia w miłości, radość przeżywania Ewangelii małżeństwa i rodziny – powiedział ks. Przemysław Drąg, krajowy duszpasterz rodzin.

Tegoroczny temat spotkania skupia się wokół Adhortacji Apostolskiej „Amoris laetitia”: „Ewangelia Rodziny: radość dla świata”. W ciągu tych trzech dni kongresowych chcemy zastanowić się w jaki sposób  rodzina chrześcijańska może stawać się radością dla całego świata. Każdego popołudnia będzie odprawiana Eucharystia, która będzie jednoczyć wszystkich małżonków i promować wartość dzielenia się miłością – podkreślił ks. Drąg.

Przyjeżdżamy z radością, że możemy tutaj być, uczyć się radości Ewangelii, radości rodziny. Chcemy podzielić się tym z innymi – zaznaczył ks. Drąg.

Info za —> BP KEP: Spotkanie Rodzin w Dublinie: „Chcemy szerzyć radość przeżywania Ewangelii małżeństwa i rodziny”

Zobacz też:

Dublin: rusza Światowe Spotkanie Rodzin, ponad tysiąc Polaków

Dublin: polski pawilon na Światowym Spotkaniu Rodzin