Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Inicjatywa “24 godziny dla Pana” przyp...

Inicjatywa “24 godziny dla Pana” przypomina o życiu duchowym – Abp Stanisław Gądecki

W Wielkim Poście, w bliskości Świąt Wielkanocnych, inicjatywa „24 godziny dla Pana” przypomina nam o życiu duchowym i potrzebie oczyszczenia się z grzechów oraz zwrócenia się człowieka ku dobru, które w każdym chrześcijaninie powinno się dokonywać – mówi przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki o akcji, do której już po raz piąty zachęcił Ojciec Święty Franciszek. W piątek i sobotę 9-10 marca 2018 r. przed IV Niedzielą Wielkiego Postu w wielu kościołach na całym świecie będzie możliwość adoracji i spowiedzi przez całą dobę. 

Jak mówi Przewodniczący Episkopatu, inicjatywa „24 godziny dla Pana” jest warta zauważenia i docenienia chociażby ze względu na podkreślenie szacunku do sakramentów. – Jest ona pożyteczna w każdym czasie – dodaje.

Do włączenia się w organizowaną już po raz piąty inicjatywę „24 godziny dla Pana” zachęcił Ojciec Święty w tegorocznym orędziu na Wielki Post. „W każdej diecezji przynajmniej jeden kościół pozostanie otwarty przez 24 godziny bez przerwy, co stworzy sposobność do modlitwy adoracyjnej i do spowiedzi sakramentalnej” – napisał Papież.

W Polsce z roku na rok włącza się w nią coraz więcej diecezji i kościołów. Na stronach internetowych diecezji można znaleźć spis kościołów, w których 9 i  10 marca 2018 r. będzie miała miejsce nieustanna adoracja i spowiedź. W tym roku akcji towarzyszą słowa z Psalmu 130 „Ty udzielasz przebaczenia”.

W naszym kraju znana jest również inicjatywa „Noc konfesjonałów”, która organizowana jest od wielu lat w Wielkim Tygodniu. Obecnie trwają zapisy parafii do dziewiątej edycji tej akcji duszpasterskiej. Dotąd zapisało się już ponad 80 parafii. Obecnie najwięcej z diecezji: Wrocławskiej, Gliwickiej, Karkowskiej i Płockiej. Warunkiem uczestnictwa jest zorganizowanie spowiedzi w Wielkim Tygodniu trwającej przynajmniej do północy oraz zgłoszenie tego faktu w portalu akcji: www.nockonfesjonalow.pl. Po dokonanej rejestracji parafia wraz z fotografią i kontaktem kościoła będzie prezentowana w katalogu uczestników.

Info za —> BP KEP: Przewodniczący Episkopatu: Inicjatywa „24 godziny dla Pana” przypomina o życiu duchowym

Zobacz też –> Biskupi wspierają inicjatywę “24 godziny dla Pana” – Rzecznik Episkopatu Polski