Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

III Światowe Spotkanie Misjonarzy Miłosierdzia ...

III Światowe Spotkanie Misjonarzy Miłosierdzia – 23-25 kwietnia 2022 w Watykanie

W dniach 23-25 kwietnia 2022 r. odbyło się w Watykanie III Światowe Spotkanie Misjonarzy Miłosierdzia. Wzięli w nim udział także kapłani z Polski i Ukrainy. Spotkanie zostało zorganizowane z inicjatywy Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji a jego centralnym punktem była koncelebra z papież Franciszkiem Mszy św. w Niedzielę Bożego Miłosierdzia w Bazylice św. Piotra.

Potrzebujesz modlitwy? Dodaj osobistą > intencję albo wspieraj innych modlitwą lub postem!

Wiara mnoży się przez dzielenie! Podziel się > swoim świadectwem – pomóż innym zbliżyć się do Boga!


Posługę Misjonarzy Miłosierdzia, ustanowioną przez papieża Franciszka w 2016 r. pełni obecnie około 1040 kapłanów. Jest wśród nich 70 Polaków. Misjonarze miłosierdzia pełnią ważną posługę w Kościele, szczególnie jako szafarze sakramentu pojednania, ponieważ mają władzę odpuszczania grzechów zarezerwowanych dla samego Papieża.

Na podstawie —> KAI/nowaewangelizacja.org: III Światowe Spotkanie Misjonarzy Miłosierdzia oraz vaticannews.va: III Światowe Spotkanie Misjonarzy Miłosierdzia

Jednym z uczestników wydarzenia jest jezuita, o. Rafał Sztejka, rektor Kolegium Bobolanum w Warszawie: „Zostałem misjonarzem miłosierdzia dlatego, że w swoim życiu wielokrotnie doświadczałem, jak wielkim jestem grzesznikiem i jak bardzo potrzebuję miłosierdzia. Zostałem misjonarzem miłosierdzia także dlatego, aby służyć Papieżowi Franciszkowi. Gdy pojawiła się taka możliwość i przeczytałem, że zamierza on takich ludzi posłać, to po prostu bardzo chciałem i zapragnąłem służyć Papieżowi, a w zasadzie Kościołowi i dzisiejszemu człowiekowi, służyć Bogu pod przewodnictwem Franciszka zaznaczył o. Sztejka. – Przepowiadanie miłosierdzia to nie tylko słowa. Miłosierdzie przepowiada się swoim życiem, gestami. Być misjonarzem miłosierdzia oznacza także mieć absolutnie wielką frajdę odpuszczania grzechów i to tych, zarezerwowanych dla samego Papieża. To jest znak tego, że Bóg cię kocha, że mogę pokazać, że nie tylko mówiłem i pokazywałem ci miłosierdzie, ale możesz doświadczyć tego Boga, który przebacza. Daje mi to ogromną radość i satysfakcję. To jest coś niesamowitego, dlatego, że mogę mówić o tym, co Bóg ma w sobie, czyli o miłości i przebaczeniu, o czymś co nie ma dna.

Za —> vaticannews.va: III Światowe Spotkanie Misjonarzy Miłosierdzia


– Miejcie zawsze pod ręką płaszcz miłosierdzia, aby ogrzać nim wszystkich, którzy zwracają się do was po przebaczenie; pocieszajcie smutnych i samotnych” – te słowa Papież Franciszek skierował do uczestników III Światowego Spotkania Misjonarzy Miłosierdzia w Święto Miłosierdzia Bożego, 24 kwietnia 2022 r.

Franciszek zaznaczył, że znaleźli oni swoje miejsce w nowej Konstytucji apostolskiej, ponieważ są uprzywilejowanym narzędziem Kościoła i mają stałe miejsce w jego strukturze.

Jako inspirację dla posługi misjonarzy miłosierdzia Ojciec Święty wskazał postać biblijnej Rut, Moabitki, która choć pochodziła z obcej ziemi, weszła do historii zbawienia. Była prababką króla Dawida (Rt 4, 18-22), a Ewangelia św. Mateusza wymienia ją pośród przodków Jezusa (por. 1, 5). Franciszek zaznaczył, że Rut nie była córką narodu wybranego, pozostała Moabitką, ale jej wierność i wielkoduszność pozwoliły jej wejść ze wszystkimi prawami do ludu Izraela…

Czytaj całość —> vaticannews.va: Papież: misjonarze miłosierdzia sakramentem obecności Boga

Zobacz też —> Franciszek: jesteśmy powołani do bycia twórcami pojednania

 


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem:

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja