W dniach 23-25 kwietnia 2022 r. odbyło się w Watykanie III Światowe Spotkanie Misjonarzy Miłosierdzia. Wzięli w nim udział także kapłani z Polski i Ukrainy. Spotkanie zostało zorganizowane z inicjatywy Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji a jego centralnym punktem była koncelebra z papież Franciszkiem Mszy św. w Niedzielę Bożego Miłosierdzia w Bazylice św. Piotra.
Być misjonarzem miłosierdzia oznacza mieć wielką frajdę odpuszczania grzechów i to tych, zarezerwowanych dla samego Papieża. To jest coś niesamowitego, dlatego, że mogę mówić o tym, co Bóg ma w sobie, czyli o miłości i przebaczeniu, o czymś co nie ma dna. https://t.co/9xSIprG3dh
— Radio Watykańskie 🇻🇦 (@rwatykanskie) April 23, 2022
♥ Potrzebujesz modlitwy? Dodaj osobistą > intencję albo wspieraj innych modlitwą lub postem!
Wiara mnoży się przez dzielenie! Podziel się > swoim świadectwem – pomóż innym zbliżyć się do Boga!
Posługę Misjonarzy Miłosierdzia, ustanowioną przez papieża Franciszka w 2016 r. pełni obecnie około 1040 kapłanów. Jest wśród nich 70 Polaków. Misjonarze miłosierdzia pełnią ważną posługę w Kościele, szczególnie jako szafarze sakramentu pojednania, ponieważ mają władzę odpuszczania grzechów zarezerwowanych dla samego Papieża.
Na podstawie —> KAI/nowaewangelizacja.org: III Światowe Spotkanie Misjonarzy Miłosierdzia oraz vaticannews.va: III Światowe Spotkanie Misjonarzy Miłosierdzia
Jednym z uczestników wydarzenia jest jezuita, o. Rafał Sztejka, rektor Kolegium Bobolanum w Warszawie: „Zostałem misjonarzem miłosierdzia dlatego, że w swoim życiu wielokrotnie doświadczałem, jak wielkim jestem grzesznikiem i jak bardzo potrzebuję miłosierdzia. Zostałem misjonarzem miłosierdzia także dlatego, aby służyć Papieżowi Franciszkowi. Gdy pojawiła się taka możliwość i przeczytałem, że zamierza on takich ludzi posłać, to po prostu bardzo chciałem i zapragnąłem służyć Papieżowi, a w zasadzie Kościołowi i dzisiejszemu człowiekowi, służyć Bogu pod przewodnictwem Franciszka – zaznaczył o. Sztejka. – Przepowiadanie miłosierdzia to nie tylko słowa. Miłosierdzie przepowiada się swoim życiem, gestami. Być misjonarzem miłosierdzia oznacza także mieć absolutnie wielką frajdę odpuszczania grzechów i to tych, zarezerwowanych dla samego Papieża. To jest znak tego, że Bóg cię kocha, że mogę pokazać, że nie tylko mówiłem i pokazywałem ci miłosierdzie, ale możesz doświadczyć tego Boga, który przebacza. Daje mi to ogromną radość i satysfakcję. To jest coś niesamowitego, dlatego, że mogę mówić o tym, co Bóg ma w sobie, czyli o miłości i przebaczeniu, o czymś co nie ma dna.
Za —> vaticannews.va: III Światowe Spotkanie Misjonarzy Miłosierdzia
Bóg nie zatrzymuje się na pozorach i gdyby miał sądzić tylko na podstawie grzechów, prawdopodobnie nikt nie zostałby zbawiony! Miłosierdzie potrafi zajrzeć w serce człowieka, gdzie ukryte jest pragnienie, tęsknota za powrotem do Ojca i do domu. https://t.co/0QbZ6fhUPN
— Radio Watykańskie 🇻🇦 (@rwatykanskie) April 25, 2022
– Miejcie zawsze pod ręką płaszcz miłosierdzia, aby ogrzać nim wszystkich, którzy zwracają się do was po przebaczenie; pocieszajcie smutnych i samotnych” – te słowa Papież Franciszek skierował do uczestników III Światowego Spotkania Misjonarzy Miłosierdzia w Święto Miłosierdzia Bożego, 24 kwietnia 2022 r.
Franciszek zaznaczył, że znaleźli oni swoje miejsce w nowej Konstytucji apostolskiej, ponieważ są uprzywilejowanym narzędziem Kościoła i mają stałe miejsce w jego strukturze.
Jako inspirację dla posługi misjonarzy miłosierdzia Ojciec Święty wskazał postać biblijnej Rut, Moabitki, która choć pochodziła z obcej ziemi, weszła do historii zbawienia. Była prababką króla Dawida (Rt 4, 18-22), a Ewangelia św. Mateusza wymienia ją pośród przodków Jezusa (por. 1, 5). Franciszek zaznaczył, że Rut nie była córką narodu wybranego, pozostała Moabitką, ale jej wierność i wielkoduszność pozwoliły jej wejść ze wszystkimi prawami do ludu Izraela…
Czytaj całość —> vaticannews.va: Papież: misjonarze miłosierdzia sakramentem obecności Boga
Zobacz też —> Franciszek: jesteśmy powołani do bycia twórcami pojednania
„Przebaczenie musi dotrzeć do nas poprzez pokorną dobroć miłosiernego spowiednika, który wie, że nie jest posiadaczem władzy, ale kanałem miłosierdzia, który wylewa na innych przebaczenie, z którego sam najpierw skorzystał” – powiedział Ojciec Święty.https://t.co/d0b9Lz7qVZ
— Radio Watykańskie 🇻🇦 (@rwatykanskie) April 24, 2022
Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem:
Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja