Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Finał akcji “Dar dla Aleppo” we Wrocła...

Finał akcji “Dar dla Aleppo” we Wrocławiu – 5 listopada 2017

“Ta inicjatywa dała nam życie. To, co robicie jest ekumenizmem krwi, miłości” – mówił biskup Georgez Abou Khazen, biskup Aleppo, gość specjalny finału akcji #DardlaAleppo. Biskup zniszczonego przez wojnę Aleppo odwiedził Dolny Śląsk aby osobiście podziękować jego mieszkańcom. Dzięki inicjatywie abp. Józefa Kupnego udało się zebrać ponad 1,1 mln złotych na odbudowę szpitala św. Ludwika.

Wideo dot. przebiegu Akcji —> TV Rodzina: ALEPPO FINAŁ AKCJI POMOCY DLA SZPITALA SW LUDWIKA W ALEPPO

Mszy św. kończącej akcję, w niedzielę 5 listopada 2017 r. przewodniczył we wrocławskiej katedrze abp Józef Kupny, a homilię wygłosił biskup Georgez Abou Khazen. Biskup Aleppo rozpoczął od podziękowań:

– Przyjechałem tutaj, aby modlić się z wami za kościół w Syrii oraz aby podziękować, za każdą pomoc, która przychodzi z Polski. Ona pomaga nam być w tej ziemi, w której zostaliśmy powołanipowiedział.

Czytaj dalej — Radio Rodzina Wrocław: Bp Aleppo na zakończenie akcji #DardlaAleppo: “Dzięki Wam nie czujemy się jako mniejszość, która jest zapomniana” (HOMILIA)

Zobacz też —> TVP3 Wrocław: Akcja „Dar dla Aleppo” dobiegła końca

Po zakończeniu Eucharystii metropolita wrocławski wraz z dyrektorem polskiego oddziału Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie ks. Waldemarem Cisło przekazali na ręce biskupa Georgeza Abou Khazena symboliczny czek na kwotę ponad 1,1 mln złotych na odbudowę szpitala św. Ludwika w Aleppo. Abp Kupny za okazaną hojność podziękował mieszkańcom Dolnego Śląska …

Po Mszy św. we wrocławskiej katedrze odbył się koncert „W hołdzie męczennikom XXI wieku”, który poprowadził Alan Urbanek. Gościem specjalnym koncertu był Simon Sammoun z Syrii, który stracił bliskich podczas wojny.

“Dar dla Aleppo” to akcja zainaugurowana 2 marca 2017 r. w Środę Popielcową z inicjatywy abp. Józefa Kupnego, której celem byłą odbudowa szpitala św. Ludwika w Aleppo. Inicjatywa metropolity wrocławskiego wsparta przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, zjednoczyła wszystkie Kościoły chrześcijańskie na Dolnym Śląsku, przedstawicieli partii politycznych, administrację samorządową, rządową, służby bezpieczeństwa oraz wiele instytucji działających na terenie Dolnego Śląska.

Info za — Radio Rodzina Wrocław: Bp Aleppo na zakończenie akcji #DardlaAleppo: “Dzięki Wam nie czujemy się jako mniejszość, która jest zapomniana” (HOMILIA)

Wideo realizacja i copyright: Andrzej Mas- TV Rodzina, 2017