Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Dzwon Nadziei z Łagiewnik dotarł do Lower Chitteri...

Dzwon Nadziei z Łagiewnik dotarł do Lower Chittering w Archidiecezji Perth w Australii

Pielgrzymi z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Keysborough (Melbourne) udali się w dniach 21-25 października 2022 r. na drugi koniec Australii, aby ofiarować Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Lower Chittering Dzwon Nadziei, poświęcony w Bazylice Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, poświęcony 14 sierpnia 2022 r., w czasie głównych obchodów 20-lecia zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu. Przekazanie Dzwonu miało miejsce w niedzielę 23 października 2022.

Zobacz —> FOTORELACJĘ

– Jeden Dzwon Nadziei znajduje się w naszym Sanktuarium w Keysborough. Od teraz na wschodnich i zachodnich krańcach kontynentu dźwięki tych dzwonów będą przypominały o jedynej nadziei dla świata – Bożym Miłosierdziu – mówi ks. Kamil Żyłczyński SChr, rektor Sanktuarium w Keysborough, który wraz z siostrami: Mariettą Marć MChR i Małgorzatą Pomersbach MchR objął opieką pielgrzymów.

Pątnicy przebyli w sumie ponad 8000 kilometrów, odwiedzając poza wspomnianym Sanktuarium, polski kościół pw. Matki Bożej Królowej Polski prowadzony przez franciszkanów oraz Katedrę w Perth, Bazylikę św. Patryka w Fremantle oraz opactwo benedyktyńskie w New Norcia.

Pielgrzymka była owocem obchodów 20. rocznicy zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu przez św. Jana Pawła II, a jednocześnie początkiem przygotowań do zawierzenia Australii Bożemu Miłosierdziu w przyszłym roku, w zbudowanym przez Polonię pierwszym Sanktuarium dedykowanym tajemnicy Miłosierdzia Bożego.

Zobacz też —> Pielgrzymka Czcicieli Bożego Miłosierdzia do Łagiewnik w 20. rocznicę rocznicę Aktu zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu – 14 sierpnia 2022

Więcej informacji na temat Sanktuarium w Keysborough można znaleźć na stronie internetowej ⇒ dms.org.au

Odwiedź serwis Divine Mercy Shrine Lower Chittering, Western Australia ⇒ divinemercychurchwa.com.au

Info i foto na podstawie —> Dar Polaków dla australijskiego Sanktuarium Miłosierdzia Bożego

Zobacz więcej —> o 20-leciu Zawierzenia Świata Bożemu Miłosierdziu


Potrzebujesz modlitwy? Dodaj osobistą > intencję lub wspieraj innych modlitwą i postem!

Odwiedź serwis Get Mercy – zobacz mapę sanktuariów Bożego Miłosierdzia, znajdź najbliższe!

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja