Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Dyspensa od postu w piątek 21 czerwca 2019 w Warsz...

Dyspensa od postu w piątek 21 czerwca 2019 w Warszawie

W obu warszawskich diecezjach – Archidiecezji Warszawskiej i Diecezji Warszawsko-Praskiej w piątek po Bożym Ciele –  21 czerwca 2019 r. nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (post jakościowy). Metropolita warszawski i biskup warszawsko-praski udzielili na ten dzień dyspensy, pod pewnymi warunkami.

Zobacz też —> Czy w piątek 28 czerwca 2019 obowiązuje post?

Piątek 21 czerwca 2019 r., przeżywany w tym roku dzień po uroczystości Bożego Ciała to liturgiczne wspomnienie obowiązkowe św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

Zobacz więcej o św. Alojzym —> na brewiarz.pl

Metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek po uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, 21 czerwca 2019 na terenie Archidiecezji Warszawskiej.

Wiernych korzystających z dyspensy zachęca się, aby pomodlili się tego dnia w intencjach Ojca Świętego – zobacz Papieską intencję modlitewna na czerwiec 2019.

Za —> Archidiecezja Warszawska: Dyspensa na piątek po Bożym Ciele


Biskup warszawsko-praski Romuald Kamiński udzielił wszystkim wiernym przebywającym na terenie Diecezji Warszawsko-Praskiej dyspensy od wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych w piątek, 21 czerwca 2019 roku.

Osoby korzystające z dyspensy zobowiązane są w sumieniu do modlitwy Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa – zobacz Tekst Litanii

Zobacz komunikat —> Diecezja Warszawsko-Praska: Dyspensa od spożywania pokarmów mięsnych