PODZIEL SIĘ

22 czerwca 2019 – Męskie Oblężenie Jasnej Gó...

22 czerwca 2019 – Męskie Oblężenie Jasnej Góry 2019 pod hasłem “Powołani do męskości”

W sobotę 22 czerwca 2019 r. po raz trzeci odbędzie się „Męskie Oblężenie Jasnej Góry” czyli Narodowa Pielgrzymka Mężczyzn na Jasną Górę. Tematem tegorocznego spotkania są słowa: „Powołani do męskości”. Transmisję internetową wydarzenia przeprowadzi Biuro Prasowe Jasnej Góry na kanale YouTube.

Opublikowany przez Obleżenie Jasnej Góry Niedziela, 3 marca 2019

 

Męskie Oblężenie Jasnej Góry to projekt wzmacniający mężczyzn w rolach ojców, obrońców, żywicieli, liderów. Istnieje bowiem coraz większa potrzeba odzyskania odpowiedzialnych mężów i ojców. Trzeba zawalczyć o promowanie odpowiedzialnych postaw opartych na prawdziwych wzorcach, przede wszystkim zaś oprzeć formację mężczyzn o solidny i trwały fundament jakim jest Jezus Chrystus – Syn Boży i Syn Maryi.

Oglądaj na żywo transmisję 3. Męskiego Oblężenia Jasnej Góry – część 3:

Pielgrzymkę mężczyzn pod nazwą „Męskie Oblężenia Jasnej Góry” organizują już po raz trzeci liderzy różnych męskich środowisk katolickich. Jej celem jest umocnienie mężczyzn w ich powołaniu oraz wzbudzenie pragnienia zaangażowania w życie wiarą. „Doświadczenie poprzednich dwóch lat pokazuje, że ta pielgrzymka stała się zaczynem dla powstania wielu męskich inicjatyw w parafiach” – podkreślają organizatorzy.

Spotkanie swoim patronatem objęli: abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański i przewodniczący KEP, abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski i wiceprzewodniczący KEP, abp Wojciech Polak, Prymas Polski, kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski, abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.

Wszystkich mężczyzn zachęcam do udziału i udzielam z serca pasterskiego błogosławieństwa – napisał abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski w liście z zaproszeniem na „Męskie oblężenie Jasnej Góry”. Zobacz —> tekst listu

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zaprasza do udziału w wydarzeniu:

Wideo —> Mężczyźni Św. Józefa: Zaproszenie na Oblężenie Jasnej Góry – Abp Stanisław Gądecki – przewodniczący KEP

Program Męskiego Oblężenia Jasnej Góry 2019

9:30 Briefing dla dziennikarzy (Sala Rycerska)

10:00 St. Joseph Band – wprowadzenie muzyczne
10:30 Uwielbienie
11:00 Powołanie Mężczyzny /Jacek Pulikowski/
12:00 Anioł Pański – Abp Wacław Depo
12:15 Świadectwo – dr Wanda Półtawska
12:45 Powołanie Mężczyzny – Mieczysław Guzewicz
1. część transmisji online z Jasnej Góry

13:40 Obiad /przerwa/

14:30 Świadectwo – Andrzej Tokarz
15:00 Mężczyzna ojciec – Jim Murphy (przewodniczący ICCRS)
17:00 Powołanie mężczyzny – Abp Grzegorz Ryś
2. część transmisji online z Jasnej Góry

Około 18:30 Eucharystia
19:30 Modlitwa o naszą odpowiedź na powołanie do męskości – Jim Murphy
20:30 – Apel Jasnogórski
3. część transmisji online z Jasnej Góry

Mieczysław Guzewicz zaprasza do udziału w wydarzeniu:

Wideo —> Mężczyźni św. Józefa: Mieczysław Guzewicz – zaproszenie na 3 Męskie Oblężenie Jasnej Góry

Do udziału w pielgrzymce zaproszeni są mężczyźni z różnych środowisk. Zgłoszenia przyjmowane są co roku za pośrednictwem strony internetowej www.oblezenie.mezczyzni.net. „Wierzymy, że może to być impulsem dla odnowy naszych rodzin i parafii” – zachęcają organizatorzy.

Info za —> oblezenie.mezczyzni.net | Biuro Prasowe Jasnej Góry: Męskie oblężenie Jasnej Góry | episkopat.pl: Przewodniczący Episkopatu zaprasza na „Męskie oblężenie Jasnej Góry”