Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Dobra Nowina – Rozważanie na 14. Niedzielę Z...

Dobra Nowina – Rozważanie na 14. Niedzielę Zwykłą, Rok C – 3 lipca 2022: Wybrani do misji

Jezus ma dla Ciebie konkretną misję… Zapraszamy do wysłuchania refleksji ks. Roberta Młynarczyka na 14. Niedzielę Zwykłą, Rok C – 3 lipca 2022 r., zatytułowanej “Wybrani do misji”. To 42. odcinek 2. serii podcastu Archidiecezji Krakowskiej “Dobra Nowina”.

Ks. Robert Młynarczyk:

Dyrektor czy kierownik, gospodarz czy pracodawca dobrze wiedzą, ile potrzeba osób, aby dana praca została wykonana właściwie, aby rozpoczęte dzieło zostało ukończone. Dlatego rozdzielają poszczególne zadania, aby każdy wiedział, co należy do jego kompetencji, za co jest odpowiedzialny, co kiedy i jak wykonać.

Jezus wyznacza uczniów do konkretnej misji. Mają głosić w wyznaczonych miejscach, że zbliża się królestwo niebieskie. Potwierdzeniem ich słów mają być uzdrowienia. Zadanie nie wydaje się zbyt trudne, jednak uczniowie otrzymują kilka konkretnych wskazówek.

14. Niedziela Zwykła, Rok C: Łk 10, 1-12. 17-20 lub Łk 10, 1-9

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza:

“Jezus wyznaczył jeszcze innych siedemdziesięciu dwu uczniów i wysłał ich po dwóch przed sobą do każdego miasta i miejscowości, dokąd sam przyjść zamierzał. Powiedział też do nich:

«Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo. Idźcie! Oto posyłam was jak owce między wilki. Nie noście z sobą trzosa ani torby, ani sandałów; i nikogo w drodze nie pozdrawiajcie.

Gdy wejdziecie do jakiegoś domu, najpierw mówcie: Pokój temu domowi. Jeśli tam mieszka człowiek godny pokoju, wasz pokój spocznie na nim; jeśli nie, powróci do was. W tym samym domu zostańcie, jedząc i pijąc, co będą mieli: bo zasługuje robotnik na swoją zapłatę. Nie przechodźcie z domu do domu. Jeśli do jakiegoś miasta wejdziecie i przyjmą was, jedzcie, co wam podadzą; uzdrawiajcie chorych, którzy tam są, i mówcie im: Przybliżyło się do was królestwo Boże».

[Koniec krótszej perykopy]

«Lecz jeśli do jakiegoś miasta wejdziecie, a nie przyjmą was, wyjdźcie na jego ulice i powiedzcie: Nawet proch, który z waszego miasta przylgnął nam do nóg, strząsamy wam. Wszakże to wiedzcie, że bliskie jest królestwo Boże. Powiadam wam: Sodomie lżej będzie w ów dzień niż temu miastu».

Wróciło siedemdziesięciu dwóch z radością, mówiąc: «Panie, przez wzgląd na Twoje imię nawet złe duchy nam się poddają».

Wtedy rzekł do nich: «Widziałem Szatana, który spadł z nieba jak błyskawica. Oto dałem wam władzę stąpania po wężach i skorpionach, i po całej potędze przeciwnika, a nic wam nie zaszkodzi. Jednakże nie z tego się cieszcie, że duchy się wam poddają, lecz cieszcie się, że wasze imiona zapisane są w niebie».

Zobacz na brewiarz.pl wszystkie —> Czytania liturgii Mszy św. z niedzieli 3 lipca 2022


Dobra Nowina to seria rozważań Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Info i wideo —> Archidiecezja Krakowska: Dobra Nowina: Wybrani do misji. Rozważanie na XIV Niedzielę Zwykłą, Rok C

realizacja: Ks. Robert Młynarczyk
montaż: Piotr Ćwik

Posłuchaj o nowej serii podcastów “Dobra Nowina”:

Zobacz więcej —> Archidiecezja Krakowska: Nowa odsłona podcastu z rozważaniami Ewangelii – „Dobra Nowina”


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem:

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja