Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Czym jest duchowość jałmużny?

Czym jest duchowość jałmużny?

Jałmużna jest dobrowolnym aktem miłosierdzia wobec drugiego człowieka.

Kościół w okresie Wielkiego Postu, obok postu i modlitwy, zachęca szczególnie do jałmużny, jako „formy pokuty wewnętrznej”. Jałmużna nie może być pozbyciem się tego, co zbędne, ale wyrzeczeniem dóbr, które tak naprawdę nie należą do nas. Wszystko jest darem. My jesteśmy jedynie „dzierżawcami” otrzymanych od Boga rzeczy.

Nie chodzi jednak jedynie o wymiar materialny, ale przede wszystkim o aspekt duchowy ofiarowywanych darów, by dać coś z siebie drugiemu człowiekowi. Dobre uczynki powinny być sprawowane w duchu bezinteresownej miłości i szczerości intencji, które może ocenić tylko Bóg, jako jedyny znający serce człowieka.

Czytaj całość w serwisie Caritas Polska —> Duchowość jałmużny


 

Caritas_jalmuzna_728x90-1

 

Jak co roku – w okresie Wielkiego Postu – Caritas prowadzi akcję Jałmużna Wielkopostna – do polskich domów trafi 790 tysięcy Skarbonek Miłosierdzia.

Akcję można również wspomóc wysyłając charytatywny SMS z hasłem POMAGAM pod numer 72052 kosz (2,46 z VAT) lub dokonując wpłaty na konto Caritas Polska z dopiskiem Jałmużna Wielkopostna.

O swojej działalności na rzecz osób chorych i starszych Caritas będzie informowała w okresie Wielkiego Postu na stronie: www.jalmuzna.caritas.pl.