Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Czuwanie pod Oknem Papieskim w Krakowie w 45. rocz...

Czuwanie pod Oknem Papieskim w Krakowie w 45. rocznicę wyboru papieża Jana Pawła II – 16 października 2023

– “Nie bójcie się, otwórzcie drzwi Chrystusowi” – to bardzo ważne słowa, które wypowiedział papież na początku swojego pontyfikatu. Są moim zawołaniem biskupim. Otwarcie drzwi serc ku Chrystusowi. To było najważniejsze zadanie, jakie czuł, że dostał od Pana Boga. Jan Paweł II był tym, który starał się otwierać serca ludzi na Chrystusa – mówił bp Robert Chrząszcz podczas wieczornej modlitwy różańcowej pod Oknem Papieskim w Krakowie przy ul. Franciszkańskiej 3, w 45. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, 16 października 2023 r.

Zobacz —> FOTORELACJĘ

Zobacz też —> diecezja.pl: Abp Marek Jędraszewski w 45. rocznicę wyboru Jana Pawła II: Wysławiamy Boga za jego życie i posługiwanie

Tego dnia od rana ponad 1000 osób odwiedziło krakowską kurię i seminarium – miejsca szczególnie związane z osobą Jana Pawła II. O godz. 12.00 na dziedzińcu zebrani odmówili modlitwę “Anioł Pański”.

Uroczystości zakończyła modlitwa różańcowa pod Oknem Papieskim o godz. 20.30, którą poprzedziły animacje dla młodych i tańce lednickie. – To szczególny dzień – mówił bp Robert Chrząszcz i wspominał, że wiadomość o wyborze kard. Wojtyły była ogromną radością dla jego rodziny, przyjaciół i sąsiadów. Krakowski biskup pomocniczy powiedział, że mocno poruszyły go słowa papieża „Otwórzcie drzwi Chrystusowi” – Nie bójmy się! Naprawdę warto otworzyć się na Chrystusa! (…) Niech cywilizacja życia króluje w waszych sercach – wskazał.

Zobacz wideo-impresję Biura Prasowego Archidiecezji Krakowskiej:

Info, foto i wideo na podstawie —> Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej: Czuwanie pod Oknem Papieskim w 45. rocznicę wyboru św. Jana Pawła II

Zobacz też:

Kard. Karol Wojtyła papieżem – Tak było 16 października 1978 – Świadkowie

Papież Jan Paweł II – Apostoł Miłosierdzia

Modlitwa św. Jana Pawła II do Ducha Świętego