Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Caritas Polska z pomocą dla dzieci ze świetlicy si...

Caritas Polska z pomocą dla dzieci ze świetlicy sióstr nazaretanek w Kijowie

W Kijowie mieści się świetlica dla dzieci w wieku przedszkolnym prowadzona przez Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu. Caritas Polska wspierała placówkę przez dwanaście miesięcy, a przekazane fundusze pokryły rachunki za energię elektryczną, wodę i ścieki – czytamy w relacji Biura Prasowego Caritas Polska z dnia 15 lipca 2019 r.

Jest takie miejsce gdzie RAZEM bawią się dzieci z rodzin katolickich, prawosławnych i protestanckich. Cieszymy się, że…

Opublikowany przez Caritas Polska Poniedziałek, 15 lipca 2019

 

Świetlica przy Parafii Maryi Matki Kościoła w Kijowie powstała na prośbę rodzin, którym bardzo zależało na chrześcijańskim wychowaniu dzieci i możliwości oddania swoich pociech do placówki, w której priorytetem są określone wartości. W okresie trwania projektu do świetlicy uczęszczało dwadzieścioro dzieci z rodzin katolickich, prawosławnych i protestanckich.

Czytaj więcej —> o wsparciu Caritas Polska dla dzieci na Ukrainie

Dzieci uczestniczyły w zajęciach dydaktycznych, na których poznawały umiejętności potrzebne do prawidłowego rozwoju i przygotowywały się do nauki w szkole. Brały też udział w zajęciach plastycznych prowadzonych przez wolontariusza. Dzięki nim rozwijały swoją twórczość i talent, a wiele dzieci dzięki tym zajęciom polubiło malowanie i taki sposób wyrażania siebie. Zajęcia z choreografii i rytmiki przyczyniły się do rozwoju dużej motoryki, a maluchy miały możliwość prezentowania swoich osiągnięć przy okazji imprez i przedstawień.

Doskonaliły również język ojczysty, wzbogacając słownictwo i przebywając w środowisku, w którym wszyscy posługują się językiem ukraińskim. Był to bardzo ważny element, gdyż często dzieci spotykają się z językiem rosyjskim, który słyszy się w miejscach publicznych, a także w domu rodzinnym. – Szczególne miejsce w procesie wychowawczym stanowiło również wychowanie patriotyczne: poznanie miasta, kraju, symboli narodowych i bogactwa ziemi ukraińskiej – podkreślają s. Aneta Tobiasz i s. Agata Brońska odpowiedzialne za projekt.

Dzieci regularnie uczyły się też języka angielskiego. Dzięki aktywizującym metodom mogły dobrze przyswoić przekazywane treści. Równie systematycznie uczestniczyły w katechezie. Dzięki niej dzieci w sposób praktyczny poznawały wartości i prawdy chrześcijańskie i mogły na co dzień wprowadzać je w życie zarówno w świetlicy jak i w domu.


Wesprzyj działalność Caritas na Ukrainie przesyłając fundusze na konto Caritas Polska 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem UKRAINA oraz wysyłając SMS charytatywny o treści UKRAINA pod numer 72052 (koszt: 2,46 zł z VAT).


Info za / fotorelacja —> Caritas Polska: Caritas Polska dla świetlicy dla dzieci z Kijowa