Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Bp Krzysztof Nitkiewicz zachęca, by włączyć się w ...

Bp Krzysztof Nitkiewicz zachęca, by włączyć się w obchody Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan

Bądźmy razem z Jezusem – zachęca bp Krzysztof Nitkiewicz. Przewodniczący Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Ekumenizmu zaprasza, aby włączyć się w obchody Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Rozpoczął się on 18 stycznia 2020 r. pod hasłem „Życzliwymi bądźmy” (por. Dz 28,2).

Posłuchaj:

Centralne obchody Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan odbędą się 23 stycznia w kościele ewangelicko-augsburskim pod wezwaniem Świętej Trójcy w Warszawie.

Jak mówi bp Krzysztof Nitkiewicz, Przewodniczący Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Ekumenizmu, włączyć się w obchody tego ekumenicznego święta może każdy, przede wszystkim poprzez modlitwę o jedność.

Posłuchaj:

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan organizowany jest co roku między 18 a 25 stycznia, czyli między dawnym świętem katedry św. Piotra a świętem nawrócenia św. Pawła. W niektórych miejscach czas wydarzeń ekumenicznych wydłuża się do kilku tygodni. Tradycyjnie podczas planowanych nabożeństw w Kościołach różnych wyznań ma miejsce gościnna wymiana kaznodziei.

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan poprzedzony jest Dniem Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce (17 stycznia), a kończy się w przeddzień Dnia Islamu w Kościele katolickim w Polsce (26 stycznia).

Info i audio za —> BP KEP: Bp Nitkiewicz zachęca do modlitwy o jedność chrześcijan

Zobacz też —>ekumenia.pl: Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 2020 (materiały, plakaty, harmonogramy nabożeństw i innych spotkań)


20. rocznica podpisania wspólnej deklaracji o chrzcie oraz 450-lecie ugody sandomierskiej znalazły się w centrum konferencji prasowej przed Tygodniem Modlitw o Jedność Chrześcijan, zorganizowanej przez Radę Konferencji Episkopatu Polski ds. Ekumenizmu i Polską Radę Ekumeniczną. Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan obchodzony będzie od 18 do 25 stycznia 2020 roku pod hasłem „Życzliwymi bądźmy” (por. Dz 28,2).

Czytaj całość —> episkopat.pl: Tegoroczny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod znakiem ekumenicznych rocznic