Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Bieg do Serca 2016

Bieg do Serca 2016

Złoty Stok jako pierwszy zaprasza na II Bieg do Serca! Już w Niedzielę Miłosierdzia, 3 kwietnia, będzie można pobiec lub pomaszerować z kijkami. Tegoroczny Bieg do Serca w Kłodzku będzie zaś 12 czerwca, w miesiącu poświęconym Sercu Jezusa.

Bieg do Serca w 2016 roku będzie co najmniej w kilku miejscach. – Wszystko dlatego, że przeżywamy  Jubileusz Miłosierdzia, a w tym czasie w sposób naturalny pragniemy przekazywać Orędzie Miłosierdzia łącząc je z ideą sportu – mówią organizatorzy. Pierwszy Bieg do Serca odbędzie się w Niedzielę Miłosierdzia Bożego – 3 kwietnia 2016 roku w Złotym Stoku.

Bieg w Kłodzku został przesunięty na czerwiec, kiedy w Kościele przeżywamy nabożeństwa czerwcowe i modlimy się Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odbędzie się 12 czerwca.

Informacje o biegu i zapisy na stronie http://biegdoserca.blogspot.com.

Bieg do Serca to wydarzenie, którego głównym celem jest uczczenie Bożego Miłosierdzia i szerzenie Kultu Miłosierdzia Bożego. Bieg jest odpowiedzią na słowa papieża Polaka – św. Jana Pawła II: „Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy Bracia i Siostry (…) Bądźcie świadkami miłosierdzia”. W trakcie Biegu oprócz aspektu sportowego, choć bez rywalizacji ważny jest aspekt duchowy: po Biegu uczestnicy zostaną zaproszeni do przytulenia Krzyża w Godzinie Miłosierdzia oraz do odmówienia (odśpiewania) Koronki do Bożego Miłosierdzia.