Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Audiencja Generalna w Watykanie – 9 sierpnia...

Audiencja Generalna w Watykanie – 9 sierpnia 2017 – Franciszek o doświadczaniu i głoszeniu miłosierdzia

Około 8 tys. wiernych w Auli Pawła VI  Franciszek przypomniał podczas środowej Audiencji Generalnej, 9 sierpnia 2017 r., że wszyscy jesteśmy grzesznikami, potrzebującymi miłosierdzia Boga. Papież zaznaczył, że Boże przebaczenie jest darem nadziei nowego życia. Franciszek pozdrowił pielgrzymów zmierzających na Jasną Górę. Papież potępił też akty przemocy w Nigerii i Republice Środkowoafrykańskiej.

– Wszyscy jesteśmy biednymi grzesznikami potrzebującymi miłosierdzia Boga, który ma moc, aby nas przemienić i każdego dnia dać nam nadzieję na nowo. A ludziom, którzy zrozumieli tę podstawową prawdę, Bóg daje najpiękniejszą misję w świecie, a mianowicie miłość do naszych braci i sióstr, a także przepowiadanie miłosierdzia, którego nie odmawia nikomu – mówił Ojciec Święty.

Tekst papieskiej katechezy w tłumaczeniu na język polski —> KAI/Archidiecezja Warszawska: Audiencja Ogólna w Watykanie

Zobacz też —> Franciszek do Polaków

Wideo —> Telewizja TRWAM: Audiencja Generalna Ojca Świętego Franciszka 09.08.2017

Przed zakończeniem audiencji ogólnej Papież przypomniał o dramatycznych wydarzeniach w Afryce:

– Głęboko zasmuciła mnie masakra dokonana w ubiegłą niedzielę w Nigerii, na terenie kościoła, gdzie zabito niewinnych ludzi. Poza tym dzisiaj rano nadeszła wiadomość o morderczej przemocy, jaka ma miejsce w Republice Środkowoafrykańskiej w odniesieniu do wspólnot chrześcijańskich. Pragnę, aby ustała wszelka nienawiść i przemoc i by nie powtórzyły się te tak haniebne zbrodnie popełaniane w miejscach kultu, gdzie wierni zbierają się na modlitwę. Pamiętajmy o naszych braciach i siostrach z Nigerii i Republiki Środkowoafrykańskiej. Módlmy się za nich wszyscy razem, odmawiając Zdrowaś Mario.

Czyta całość —> Radio Watykańskie: Papieski apel w sprawie Afryki

Zobacz też —> Radio Maryja, Telewizja TRWAM: Papież Franciszek: To Boże przebaczenie budzi w nas nadzieję


Wesprzyj Sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki:

300x250_