Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Anioł Pański z papieżem Franciszkiem – Niedz...

Anioł Pański z papieżem Franciszkiem – Niedziela, 24 marca 2019

Możliwość nawrócenia nie jest nieograniczona. Dlatego trzeba je podjąć natychmiast, inaczej przepadnie na zawsze. Papież Franciszek mówił o tym w rozważaniu przed modlitwą “Anioł Pański” w III Niedzielę Wielkiego Postu, 24 marca 2019 r. Wskazał, że możemy bardzo ufać Bożemu miłosierdziu, ale nie wolno go nadużywać.

Ojciec Święty komentował przypowieść o drzewie figowym, które przez lata nie wydawało owoców. Przypomniał, że właściciel polecił ogrodnikowi wycięcie drzewa. Ten jednak poprosił go o cierpliwość i o pozostawienie drzewa jeszcze na rok, by mógł pobudzić jego owocowanie. Papież zauważył, że właściciel uosabia Boga Ojca, ogrodnik w winnicy jest obrazem Jezusa, natomiast drzewo figowe symbolem obojętnej i nie wydającej owoców ludzkości…

Czytaj całość —> vaticannews.va: Papież: możliwość nawrócenia nie jest nieograniczona

Wideo / Słowo Papieża –-> Radio Maryja/TV Trwam: Anioł Pański z Ojcem Świętym Franciszkiem

Na zakończenie południowego spotkania z wiernymi na „Anioł Pański” papież Franciszek zapewnił o swej modlitwie w intencji prowadzonego w Nikaragui dialogu pokojowego, który ma rozwiązać poważny kryzys społeczno-polityczny, jaki dotknął ten kraj. Przypomniał też o obchodzonym w Kościele w niedzielę 24 marca 2019 r. Dniu Modlitwy i Pamięci o Misjonarzach Męczennikach.

Czytaj całość —> vaticannews.va: