Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Anioł Pański z papieżem Franciszkiem – 1. Ni...

Anioł Pański z papieżem Franciszkiem – 1. Niedziela Wielkiego Postu, 18 lutego 2018

„Niech Najświętsza Maryja Panna pomoże nam przeżyć ten Wielki Post z wiernością Słowu Bożemu i z nieustanną modlitwą. To nie jest niemożliwe! Chodzi o przeżywanie każdego dnia z gorącym pragnieniem przyjęcia miłości, pochodzącej od Boga, która chce przemienić nasze życie i cały świat” – prosił Papież w czasie rozważania przed modlitwą „Anioł Pański” w niedzielę, 18 lutego 2018 roku – I. niedzielę Wielkiego Postu 2018. Odniósł się w nim do dzisiejszej Ewangelii (Mk 1, 12-15), która przypomina nam kwestie pokusy, nawrócenia i Dobrej Nowiny.

(…) Na zakończenie Franciszek zachęcił do zdecydowanego podjęcia czterdziestodniowego postu, aby przyjąć łaskę Bożą, która chce przemienić świat w królestwo pokoju, sprawiedliwości i braterstwa.

(…) Po odmówieniu modlitwy „Anioł Pański” Papież zwrócił się z prośbą do ludzi młodych, aby poprzez internet wzięli czynny udział w przygotowaniu październikowego Synodu Biskupów.  Tym samym włączą się w obrady ok. 300 młodych z całego świata, którzy za miesiąc, w tym celu, zbiorą się w Rzymie.

Czytaj więcej —> Radio Watykańskie: Papież: Wielki Post – radosny trud ogołacania się z egoizmu

Szczególne słowo zachęty skierował też do więźniów —> Przeczytaj

Wideo —> Radio Maryja/TV Trwam: Papież Franciszek: Wielki Post czasem duchowych zmagań i walki ze złem