Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Akcja “Zbieramy 2000 par skarpet” R...

Akcja “Zbieramy 2000 par skarpet” – Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej z pomocą bezdomnym!

Akcja “Zbieramy 2000 par skarpet”, którą koordynuje Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej, ma na celu zbiórkę skarpet dla najbardziej potrzebujących osób.Akcja "Zbieramy 2000 par skarpet" - Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej z pomocą bezdomnym!Akcja jest kontynuacją Światowego Dnia Ubogich w Archidiecezji Krakowskiej i jednocześnie zachętą do regularnej pomocy ubogim.  Aby pomóc, należy kupić skarpety i przekazać je do wskazanych punktów (lista miejsc znajduje się na stronie: sdu.malopolska.pl) lub zorganizować zbiórkę w miejscach pracy i spotkań, a następnie zgłosić ją do organizatorów. Zbiórka skarpet potrwa do 6 marca 2018 r.

Światowe Dni Ubogich, które odbyły się w listopadzie minionego roku, zainspirowały wielu ludzi do systematycznej pomocy ubogim. Po tym wydarzeniu, w celu pomocy bezdomnym, zakupiono ponad 100 par butów zimowych oraz dodrukowano 2000 egzemplarzy przewodnika „Gdzie zjeść, spać, umyć się”, opracowanego przez wspólnotę Sant’Egidio, zawierającego spis miejsc, w których na co dzień udzielana jest pomoc ubogim.

Kolejną z akcji, będącej kontynuacją ŚDU, jest zbiórka skarpet dla najbardziej potrzebujących osób. Większość bezdomnych dzień i noc spędza w butach. W zimie to właśnie ich stopy najczęściej wymagają leczenia. Celem akcji „Zbieramy 2000 par skarpet” jest zebranie skarpet, które trafią do potrzebujących przez ręce osób na co dzień z nimi pracujących: albertynek i albertynów, Dzieła Pomocy św. Ojca Pio, Caritas, Sant’Egido, Zupy na Plantach.

Więcej informacji oraz szczegółów, dotyczących akcji znajduje się na Facebooku, na stronie internetowej www.sdu.malopolska.pl oraz pod numerami telefonów: 604 171 061, 601 454 970 lub e-mail: duszpasterzmlodziezy@diecezja.pl

ks. Łukasz Michalczewski

Info za —> Archidiecezja Krakowska: Pomóż ubogim i weź udział w akcji „Zbieramy 2000 par skarpet”