Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Abp Stanisław Budzik apeluje o pomoc misjom –...

Abp Stanisław Budzik apeluje o pomoc misjom – akcja “Misyjny Budzik” – Niedziela Misyjna 2017

Z apelem o większe zaangażowanie w pomoc krajom misyjnym, zwrócił się z okazji Niedzieli Misyjnej, 22 października 2017 r., metropolita lubelski abp Stanisław Budzik. Włączył się on w inicjatywę Papieskich Dzieł Misyjnych „Misyjny Budzik”.

„Kilka lat temu udzielałem sakramentu bierzmowania młodzieży i otrzymałem w prezencie budzik, na którym było napisane, aby budzić wiarę w ludziach. Z okazji Niedzieli Misyjnej zwracam się do wszystkich wierzących z apelem: niech obudzi się wasza miłość i troska o misje, o którą proszą papieże” – powiedział abp Budzik.

Inicjatywę “Misyjny Budzik”, poparł wcześniej przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, metropolita poznański abp Stanisław Gądecki. W roku, kiedy obchodziliśmy 1050. rocznicę chrztu Polski, przypomniał, że powinniśmy nie tylko okazywać wdzięczność, ale też pamiętać, że chrzest niesie ze sobą konkretne zobowiązania do apostolstwa i do głoszenia Ewangelii tym, którzy jej nie znają.

W pomoc misjom można zaangażować się przez cały rok, na przykład poprzez włączenie się w inicjatywy Papieskich Dzieł Misyjnych, jak: Żywy Różaniec dla Misji, wolontariat misyjny, Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci, Misyjne Apostolstwo Chorych czy też akcja Adoptuj Misyjnych Seminarzystów.

„Mamy nadzieję, że dźwięk „Misyjnego Budzika”, który pojawi się na rozpoczęcie każdej z inicjatyw Papieskich Dzieł Misyjnych, pomoże nam – zgodnie z zachętą papieża Franciszka – podnieść się z wygodnej kanapy i wyjść na drogi ewangelizacji” – podkreślają organizatorzy akcji.

Zobacz też —> 91. Światowy Dzień Misyjny – Niedziela, 22 października 2017 – Początek Tygodnia Misyjnego w Polsce

Okazją do większego zainteresowania misjami i zaangażowania w pomoc im może być Niedziela Misyjna (22.10) i Tydzień Misyjny. Jak czytamy na stronie internetowej Papieskich Dzieł Misyjnych, to właśnie wtedy „Kościół na całym świecie budzi się, by pospieszyć z pomocą misjom”.

Info za —> BP KEP: Abp Budzik apeluje o pomoc misjom – akcja „Misyjny Budzik”


 

Na świecie pracuje 350 tysięcy misjonarzy, z czego ponad 2 tysiące to Polacy. Niedziela Misyjna zwraca uwagę na to, jak bardzo potrzebne jest zaangażowanie misyjne w świecie, w którym 5 miliardów ludzi nie jest ochrzczonych. Polacy każdego roku przekazują z Niedzieli Misyjnej dla Kościołów misyjnych około 1 mln dolarów amerykańskich. Dzięki ofiarom Polaków z Niedzieli Misyjnej 2016 roku Papieskie Dzieła Misyjne przekazały Stolicy Apostolskiej na pomoc misyjną 1 141 658, 03 USD. Fundusze są przeznaczone na budowę kościołów, kaplic, domów parafialnych, a także formację katechistów, kapłanów i rozbudowę ewangelizacji medialnej.

Info za —> BPKEP/PDM: W niedzielę – Światowy Dzień Misyjny

Materiały do pobrania:

Materiały liturgiczno-duszpasterskie przygotowane przez Papieskie Dzieła Misyjne
Film nt. Niedzieli Misyjnej
Misje w statystykach
Terytoria misyjne
Projekty
Historia PDRW w Polsce