Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Abp Marek Jędraszewski w 2. rocznicę papieskiej no...

Abp Marek Jędraszewski w 2. rocznicę papieskiej nominacji na metropolitę krakowskiego – 8 grudnia 2018

W sobotę 8 grudnia 2018 r. minęły dokładnie dwa lata od papieskiej nominacji abpa Marka Jędraszewskiego na metropolitę krakowskiego.

– Te dwa lata minęły bardzo szybko i jestem wdzięczny wszystkim, także tym, którzy przez ten czas towarzyszyli mi swoją życzliwością a przede wszystkim swoją modlitwą. Czuję to modlitewne zaplecze, które jest i które dodaje sił w różnego rodzaju zmaganiach jakie przynosi pasterzowanie tak wielkiemu i tak wspaniałemu Kościołowi o tak wielkich tradycjach, jak Kościół krakowski – podsumowuje dwa lata w Krakowie abp Marek Jędraszewski.

– Dziękuję wiernym, z którymi mogłem się spotykać w różnych sytuacjach i okolicznościach. Dziękuję braciom w kapłaństwie, siostrom zakonnym. Słowa wdzięczności kieruję także wobec tych osób, z którymi nie dane mi jeszcze było spotkać się bezpośrednio, ale wiem, że wsłuchują się w głos płynący z wysokości Katedry na Wawelu, a także czytają moje słowa, słyszą moje wywiady, widzą mnie poprzez media elektroniczne. I im dziękuję za życzliwość i dobroć i za to, że w trudnych czasach, bo w takich przyszło obecnie działać Kościołowi katolickiemu w Polsce, czujemy się Kościołem tzn. jedną wielką Chrystusową wspólnotą, która, zmierzając za naszym Mistrzem i Zbawicielem, idzie z nadzieją na spotkanie Pana w wieczności.

Metropolita krakowski wyznaje, że dalsze posługiwanie w krakowskim Kościele zawierza Matce Najświętszej. Jednocześnie gorąco prosi, aby nie ustawały modlitwy zanoszone do Boga w jego intencji.

Zobacz więcej / wideo —> Archidiecezja Krakowska: Intelekt, klasa i żarliwe serce – dwa lata w Krakowie abpa Marka Jędraszewskiego

Justyna Walicka, Joanna Adamik | Archidiecezja Krakowska
Fot. Archiwum Rodzinne
Video Katarzyna Katarzyńska | Archidiecezja Krakowska