Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

8. rocznica katastrofy smoleńskiej – Obchody...

8. rocznica katastrofy smoleńskiej – Obchody w Ordynariacie Polowym Wojska Polskiego – 10 kwietnia 2018

Katastrofa Smoleńska to jedno z najtragiczniejszych wydarzeń w historii Ordynariatu Polowego. 10 kwietnia o godz. 18:00…

Opublikowany przez Ordynariat Polowy 9 kwietnia 2018

Ordynariat Polowy Wojska Polskiego 10 kwietnia 2018 r. w modlitwie wspomni ofiary katastrofy smoleńskiej. Biskup polowy Józef Guzdek poprowadzi modlitwy pod pomnikiem ofiar katastrofy smoleńskiej na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach o godz. 8:20. W uroczystości wezmą udział rodziny ofiar oraz przedstawiciele władz państwowych oraz samorządowych.

Wcześniej, bo o godz. 7.00 w katedrze polowej odprawiona zostanie Msza św. w intencji bp. Tadeusza Płoskiego, a następnie o godz. 7.30 w intencji ks. płk. Jana Osińskiego

Wieczorem, o godz. 18.00 w katedrze polowej bp Józef Guzdek będzie przewodniczył Mszy św. w intencji prezydenta Lecha Kaczyńskiego, Zwierzchnika Sił Zbrojnych, wysokiej rangi oficerów WP, załogi samolotu, przedstawicieli służb mundurowych, kombatantów oraz wszystkie ofiary tragedii smoleńskiej.

Msze św. w intencji ofiar katastrofy będą odprawiane w kościołach garnizonowych na terenie całego kraju.

Info za —> Ordynariat Polowy WP: Msze św. i modlitwa w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej


Zobacz też —> 8. rocznica katastrofy smoleńskiej – Msza św. w Archikatedrze Warszawskiej

Samolot specjalny Tu-154M, którym Para Prezydencka Lech i Maria Kaczyńscy lecieli do Katynia na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, rozbił się 10 kwietnia 2010 r. o godzinie 8.41 w pobliżu lotniska Smoleńsk-Północny. W katastrofie zginęły także 94 inne osoby, w tym wielu wysokich rangą urzędników państwowych, dowódców wojskowych oraz duchownych. Uroczystości pogrzebowe Pary Prezydenckiej odbyły się w Krakowie 18 kwietnia 2010 r. Spoczęli oni w sarkofagu w krypcie pod Wieżą Srebrnych Dzwonów na Wawelu.

Za —> Prezydent.pl: W 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej Prezydent uczci pamięć ofiar