Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

3-7 października 2021 w Kaliszu: Narodowe Rekolekc...

3-7 października 2021 w Kaliszu: Narodowe Rekolekcje i zawierzenie Narodu i Kościoła w Polsce św. Józefowi

W Kaliszu w dniach od 3 do 7 października 2021 r. odbywają się Narodowe Rekolekcje połączone z Aktem Zawierzenia Narodu i Kościoła w Polsce Świętemu Józefowi, którego we czwartek 7 października dokona Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

Wideo —> Dom Józefa TV: ZAWIERZENIE NARODU I KOŚCIOŁA W POLSCE ŚWIĘTEMU JÓZEFOWI

Potrzebujesz modlitwy? Dodaj osobistą > intencję lub wspieraj innych modlitwą i postem!

Wiara mnoży się przez dzielenie! Podziel się > swoim świadectwem – pomóż innym zbliżyć się do Boga!


Hasłem rekolekcji są słowa Ojcowskiemu Sercu zawierzamy, które wyrażają głęboką wiarę w moc wstawiennictwa św. Józefa przed tronem Boga. Tematyka rekolekcji dotyczy kilku przestrzeni: Św. Józef, Opiekun Kościoła; Małżeństwo; Życie św. Józef; Ojcostwo oraz istota i cel modlitwy zawierzenia. Pierwszego dnia rekolekcji (03.10.) odbył się koncert „Św. Józef w muzyce baroku Indian Boliwijskich” w wykonaniu chóru pod dyr. Jacka Sykulskiego z Poznania ze wstępem ks. prof. Piotra Nawrota.

Tajemnicą życia św. Józefa dzielą się: ks. Dariusz Dąbrowski, ks. Krzysztof Wons, ks. Piotr Górski, ks. Marcin Wiśniewski oraz ks. Dominik Chmielewski. Nauki rekolekcyjne są głoszone w dwóch blokach: porannym i popołudniowym, transmitowane przez media diecezjalne Radio Rodzina, Dom Józefa TV oraz Radio Maryja i TV Trwam.

Rekolekcje są przygotowaniem do Zawierzenia Narodu i Kościoła w Polsce św. Józefowi. Nastąpi to podczas uroczystej Mszy św. w czwartek, 7 października w kaliskim narodowym sanktuarium. Eucharystii z udziałem pasterzy Kościoła katolickiego w Polsce przewodniczyć będzie abp Stanisław Gądecki – przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, metropolita poznański.

Akt Zawierzenia Narodu i Kościoła w Polsce św. Józefowi:

Zobacz więcej / tekst Aktu —> episkopat.pl: Przewodniczący Episkopatu zawierzył Naród i Kościół w Polsce św. Józefowi

„Niech Zawierzenie Narodu i Kościoła w Polsce naszemu wielkiemu Patronowi, św. Józefowi przyniesie błogosławione owoce w życiu każdego z nas. Niech będzie dla nas krokiem naprzód w kierunku Nieba, do którego zmierzamy pośród radości i trosk!”- napisał biskup kaliski Damian Bryl w liście do diecezjan.

Info na podstawie —> diecezja.kalisz.pl / BP KEP: 3-7 października: Narodowe Rekolekcje i zawierzenie Narodu i Kościoła w Polsce św. Józefowi

Homilia abpa Stanisława Gądeckiego wygłoszona w Kaliszu w dniu 7 października 2021 roku:

Wideo —> Radio Maryja/TV Trwam: Homilia ks. abp Stanisława Gądeckiego wygłoszona w Kaliszu


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem:

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja