Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

25. Targi Wydawców Katolickich – Warszawa, 4...

25. Targi Wydawców Katolickich – Warszawa, 4-7 kwietnia 2019

Jubileuszowe 25. Targi Wydawców Katolickich odbyły się w dniach od 4 do 7 kwietnia 2019 r. w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie. Wydarzenie zorganizowane przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich gościło niemal 200 wystawców z kraju i zagranicy, którzy zaprezentowali ponad 12 tysięcy publikacji. Motto tegorocznych targów „Duch, który umacnia miłość; w mocy Bożego ducha” nawiązywało do trwającego w Kościele roku duszpasterskiego.

Wideo —> Amicus Media: Otwarcie XXV Targi Wydawców Katolickich

Ubiegłoroczne Targi Wydawców Katolickich odwiedziło ponad 35 tys. osób.  – Cieszy fakt, że święto dobrych książek, jakim co roku są nasze targi, przyciąga coraz większą liczbę wydawców. Z kolei jakość oferty przekłada się na znakomitą frekwencje odwiedzających – mówi ks. Roman Szpakowski SDB, prezes zarządu Stowarzyszenia Wydawców Katolickich.

Obejrzyj podsumowanie 25. Targów Wydawców Katolickich:

Podsumowanie XXV Targów Wydawców Katolickich

Zapraszamy do obejrzenia/udostępnienia relacji i podsumowania XXV Targów Wydawców Katolickich przez Prezesa Stowarzyszenia Wydawców Katolickich – ks. Romana Szpakowskiego. #swk #targiwydawców

Opublikowany przez Targi Wydawców Katolickich Poniedziałek, 8 kwietnia 2019

 

W inauguracji wydarzenia na Zamku Królewskim w Warszawie we czwartek 4 kwietnia 2019 r. wzięli udział przedstawiciele środowisk edytorskich, izb wydawniczych, artyści, parlamentarzyści, przedstawiciele Episkopatu Polski. List z okazji jubileuszowego wydarzenia wystosował prezydent Andrzej Duda, który objął jubileuszowe Targi Wydawców Katolickich swoim honorowym patronatem.

Przesłanie do uczestników Targów skierował papież Franciszek, które na Zamku Królewskim odczytał nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio. Bp Rafał Markowski w imieniu kard. Kazimierza Nycza, metropolity warszawskiego podkreślił, że święto katolickiej książki w Warszawie niesie ze sobą szczególną misję…

Zobacz więcej —> ekai.pl: Warszawa: rozpoczęły się XXV Targi Wydawców Katolickich

Tegoroczne jubileuszowe 25. Targi Wydawców Katolickich wpisywały się w Jubileusz 100-lecia powstania Konferencji Episkopatu Polski i Jubileusz 100-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a Stolicą Apostolską, a także 100-lecie powstania Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego oraz w 40. rocznicę pierwszej wizyty św. Jana Pawła II w Ojczyźnie.

Z okazji tej 40. rocznicy pierwszej pielgrzymki św. Jana Pawła II do Polski przygotowano wydarzenia koncentrujące się na osobie i pontyfikacie Papieża z Polski. Już we czwartek 4 kwietnia został zaprezentowany I tom „Dzieł literackich i teatralnych” Karola Wojtyły. Publikacja przygotowana została przez: Centrum Myśli Jana Pawła II, Instytut dialogu międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie oraz Wydawnictwo Znak. W prezentacji wziął udział  metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz, Przewodniczący Komitetu Naukowego Projektu Krytycznego Wydania Dzieł Literackich Karola Wojtyły.

Zobacz szczegółowy program —> 25. Targów Wydawców Katolickich

5 kwietnia w Sali Koncertowej Zamku Królewskiego odbyła się dyskusja wokół do tej pory wydanych tomów „Pro Memoria – zapisków Prymasa Stefana Wyszyńskiego” oraz publikacji „Prymas Wyszyński w świetle nowych źródeł archiwalnych” zorganizowana przez Instytut Pamięci Narodowej i Instytut Prymasowski.

Kulminacyjnym momentem targów była zaś gala, podczas której została wręczona Nagroda Stowarzyszenia Wydawców Katolickich Feniks. Do tegorocznej edycji zgłoszono ponad 350 tytułów. Gala 25. Targów Wydawców Katolickich odbyła się w sobotę 6 kwietnia w Katedrze Polowej Wojska Polskiego.

Zobacz laureatów —> Nagrody Feniks 2019

Obejrzyj Galę wręczenia Feniksów 2019 (Amicus Media):

W niedzielę 7 kwietnia o godz. 13.00 w katedrze warszawsko-praskiej św. Michała Archanioła i św. Floriana odprawiona została Msza święta, której przewodniczył nuncjusz apostolski abp Salvatore Pennacchio a homilię wygłosił ks. prał. Krzysztof Nykiel, regens Penitencjarii Apostolskiej.

Ks. Nykiel podkreślił w homilii, że tegoroczny jubileusz 25-lecia Targów to żywy dowód nie tylko aktywności duchowej, kulturalnej i społecznej Kościoła oraz funkcjonujących w jego ramach licznych środowisk, ale także świadectwo mówiące o potrzebie nieustannej ewangelizacji poprzez słowo pisane, drukowane i czytane na co dzień.

Organizatorzy zadbali o bogaty program wydarzeń towarzyszących skierowany zarówno do dorosłych, jak i najmłodszych czytelników. Miejsca spotkań autorskich, prezentacji, debat czy promocji przygotowano w salach Zamku Królewskiego oraz w pobliżu Arkad Kubickiego, w targowym namiocie.

Szczegółowe informacje o Targach Wydawców Katolickich znajdują się na stronie internetowej Stowarzyszenia Wydawców Katolickich —> www.swk.pl oraz na oficjalnym profilu Targów na Facebooku —> https://www.facebook.com/targikatolickie/

Czas trwania 25. Targów Wydawców Katolickich:

Czwartek, 4 kwietnia 2019  r. – 10.00 – 18.30
Piątek, 5 kwietnia 2019  r.– 10.00 – 18.30
Sobota, 6 kwietnia 2019  r.– 10.00 – 18.30
Niedziela, 7 kwietnia 2019  r.– 10.00 – 17.30

Za —> BP KEP / KAI / swk: 170 wystawców na XXV Targach Wydawców Katolickich | ekai.pl: Zakończyły się 25. Targi Wydawców Katolickich

Nagroda Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS 2019

Podczas dwóch tegorocznych posiedzeń Kapituły Nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS 2019, które odbyły się w dniach 15 i 22 marca 2019 roku, spośród ponad 350 tytułów zgłoszonych przez wydawców, członkowie Kapituły dokonali finalnej selekcji publikacji w ramach poszczególnych konkursowych kategorii i wybrali pozycje, które otrzymają Nagrody FENIKS 2019 i Wyróżnienia FENIKS 2019. Ich pełną listę publikujemy poniżej.

W dalszej kolejności zaprezentowano również laureatów Nagrody Głównej FENIKS 2019, Nagród FENIKS Diamentowy 2019, FENIKS Srebrny 2019 oraz FENIKS Specjalny 2019, a także tegorocznych laureatów Nagrody Mały FENIKS, przyznawanej przez Zarząd Stowarzyszenia Wydawców Katolickich.

Zobacz laureatów —> Nagrody Feniks 2019

XXV Jubileuszowa Gala Feniksów trwa…

Opublikowany przez Targi Wydawców Katolickich Sobota, 6 kwietnia 2019