Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

21. Ogólnopolskie Czuwanie Grup Modlitwy Ojca Pio ...

21. Ogólnopolskie Czuwanie Grup Modlitwy Ojca Pio w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach – 17 czerwca 2023

“Świadkowie tajemnicy” to hasło XXI Ogólnopolskiego Czuwania Grup Modlitwy Ojca Pio, które w sobotę, 17 czerwca 2023 r., odbyło się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Zobacz też:

Ogólnopolska Pielgrzymka Caritas do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach – 17 czerwca 2023

Arcybractwo Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa w Łagiewnikach

Spotkanie rozpoczęło się uroczystym wprowadzeniem relikwii św. Ojca Pio do łagiewnickiej świątyni. Czciciele Ojca Pio modlili się w Godzinie Miłosierdzia i wysłuchali konferencji ks. prof. Roberta Skrzypczaka, br. dr. Błażeja Strzechmińskiego OFMCap oraz br. dr. Romana Ruska OFMCap z San Giovanni Rotondo. Centralnym punktem pielgrzymki była Msza święta, której przewodniczył ks. bp Jan Zając.

Zebranych w łagiewnickiej świątyni przywitał ks. Zbigniew Bielas. Rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach przypomniał, że 16 czerwca przeżywaliśmy 21. rocznicę kanonizacji św. Ojca Pio. – Dziś gromadzimy się na XXI czuwaniu Grup Modlitwy św. Ojca Pio. W tym roku zaczęło się trochę wcześniej i dzięki temu już na Godzinie Miłosierdzia tworzyliśmy piękną wspólnotę modlitwy z Caritas i Strażą Honorową NSPJ. Jeszcze raz serdecznie Was witam w Bazylice Bożego Miłosierdzia. W tym miejscu szczególnym, które 17 sierpnia 2002 roku konsekrował św. Jan Paweł II i zawierzył tutaj świat Bożemu Miłosierdziu. W sierpniu zeszłego roku przeżywaliśmy jubileusz 20-lecia tego wydarzenia. Pamiątką jest wystawa „Miłosierdzie nadzieją dla świata” w holu dolnej Bazyliki i akt zawierzenia na ścianie… „Pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi doświadczyć Twojego miłosierdzia” – wołamy tutaj każdego dnia do Boga bogatego w miłosierdzie… – mówił.

– Niech Jezus Miłosierny błogosławi wszystkim Grupom Modlitwy i ich opiekunom, niech wstawiennictwo Apostołów Miłosierdzia: św. Siostry Faustyny i św. Jana Pawła II oraz św. o. Pio wyprasza Wam potrzebne łaski – dodał.

W homilii ks. bp Jan Zając mówił, że Ojciec Pio jak Dawid zaprasza nas do radosnego uwielbienia Pana, który jest naszym Pasterzem i wzywa do wyznawania wiary i miłości.

Podkreślał, że Ojciec Pio wprowadza nas w tajemnicę Bożego Miłosierdzia. – Ojciec Pio prowadzi nas na spotkanie z Panem Jezusem, który wybiera, powołuje i rozsyła swoich uczniów do dzieła ewangelizacji – powiedział i dodał: – Patrzmy na apostołów, którzy nam dziś towarzyszą: św. Siostrę Faustynę, św. Jana Pawła II, a nade wszystko na św. Ojca Pio i uświadommy sobie, że dziś mamy stawać w ich szeregu. Dlatego trzeba nam stwierdzić, że Ojciec Pio doprowadził nas tutaj w tym świętym miejscu, do Jezusa. Pomógł nam swą apostolską gorliwością przyjąć wezwanie pójścia na kolejne żniwa, które czekają na pracowitych, wytrwałych pracowników, na nas. Bo to my jesteśmy posłani, by słowem, czynem i modlitwą zbierać plony na żniwach Pańskich.

Info, foto i wideo / zobacz fotorelację —> Małgorzata Pabis – Rzecznik prasowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia: XXI czuwanie Grup Modlitwy Ojca Pio

Zobacz też:

Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny – 17 czerwca 2023

17 i 18 czerwca 2023 – Kościół w Polsce ponowi Akt poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi

17 czerwca – Wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego – Brata Alberta